Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Kto (nie) chce zagrać w Pucharze Challenge?

PlusLiga Kobiet: Kto (nie) chce zagrać w Pucharze Challenge?

fot. archiwum

Przed nami sobotnie mecze o miejsca 5-8 w żeńskiej ekstraklasie. Po pierwszych spotkaniach w rywalizacji do dwóch zwycięstw Impel Gwardia Wrocław prowadzi z Pałacem, a PTPS Piła z Budowlanymi Łódź. W ten weekend dowiemy się, dla kogo sezon się zakończy.

Tylko jedna z tych czterech drużyn ma szansę zająć miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Aby jednak tego dokonać, trzeba wygrać rywalizację w II rundzie play-off, a dodatkowo pokonać dwukrotnie rywala w bezpośredniej walce o 5. miejsce. Z drugiej strony kusi zakończenie sezonu już w najbliższy weekend – bo i koszty mniejsze, i odpocząć można. Nikogo nie chcemy posądzać o brak ambicji, jednak nie od dziś wiadomo, że nie wszystkich stać na europejskie wojaże. Oczywiście można wywalczyć 5. miejsce i do Pucharu Challenge się nie zgłaszać, mimo to nie wszyscy chyba jednakowo pragną zająć w tym sezonie miejsce tuż za czołową czwórką PlusLigi Kobiet.

W najlepszej sytuacji do awansu do kolejnej rundy play-off są siatkarki PTPS Piła, które w pierwszym spotkaniu pokonały Budowlanych Łódź w ich własnej hali 3:1. Pilanki w sobotę będą mieć więc nie tylko przewagę własnego boiska, ale i pewien luz psychiczny. Beniaminek PlusLigi Kobiet przed sezonem miał za zadanie utrzymać się w ekstraklasie, czego już dokonał, tymczasem przed podopiecznymi Mirosława Zawieracza otwiera się szansa zajęcia wyższego miejsca. PTPS z pewnością będzie bardziej przed tym meczem zmotywowany niż osłabiony brakiem Helene Rousseaux zespół Budowlanych. Dla łodzianek ten sezon był niezwykle trudny, głównie z powodów finansowo-organizacyjnych i z pewnością wbrew zapewnieniom prezesa w klubie jego koniec przyjęty byłby przez wielu z ulgą. – Na razie skupiamy się na sobotnim meczu. Wygrana w nim da nam dużą przewagę psychologiczną przed decydującym starciem w niedzielę. Uważam, że oba zespoły mają podobny potencjał, a limit błędów wyczerpaliśmy w meczu w Łodzi i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę – twierdzi Marcin Chudzik, cytowany przez Express Ilustrowany. – Uważam, że stać nas na dwa zwycięstwa, choć zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadanie. Piła będzie grała u siebie, więc dziewczyny będą czuły się pewnie. My niestety jesteśmy w trudnej sytuacji, lecz będziemy walczyć do końca – zapewnia również młoda Ewelina Mikołajewska. Mimo tych zapewnień większe prawdopodobieństwo jest, że rywalizacja zakończy się już w sobotę.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w drugiej parze walczącej o miejsca 5-8. Tu w pierwszym meczu wygrał zespół Impel Gwardii Wrocław, który tym razem będzie rywalizował z Pałacem w jego hali. Wrocławianki odpadły w ćwierćfinale Pucharu Challenge po kolejnym przegranym tie-breaku z VDK Gent i z pewnością są mocno zmęczone podróżą i graniem dwóch meczów tygodniowo. We Wrocławiu jednak wszyscy sobie zdają sprawę z korzyści, jakie przynosi gra w europejskich pucharach i będą chcieli walczyć o 5. miejsce do końca. Tym bardziej, że sponsor tytularny zapowiada poważniejsze włączenie się w budowę silnej drużyny. Bydgoszczanki wycofywanie się z pucharów mają już opanowane do perfekcji i na pewno działacze Pałacu wiedzą już, czy w przyszłym sezonie będzie ich stać na grę w Pucharze Challenge, czy też nie. – Ten zespół już osiągnął duży sukces – twierdzi asekuracyjnie Waldemar Sagan, prezes Pałacu. – Zajmie minimum siódme miejsce, czyli taką samą lokatę jak w poprzednim sezonie, kiedy teoretycznie mieliśmy lepszy zespół. Sprawdziła się koncepcja budowania drużyny opartej o młode zawodniczki wsparte kilkoma doświadczonymi siatkarkami – dodaje na łamach Gazety Pomorskiej. W sobotę wyjściowa szóstka może być jeszcze młodsza, bowiem trener Rafał Gąsior będzie musiał sobie radzić bez kontuzjowanej Mayvelis Martinez. Jeśli bydgoszczanki swoją ambitną grą przeciwstawią się lekko zmęczonej Gwardii, rywalizacja może się przedłużyć do niedzieli. Łatwo im jednak nie będzie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved