Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kadrowie problemy MKS-u Kalisz

Kadrowie problemy MKS-u Kalisz

fot. archiwum

Przed decydującymi meczami sezonu sypie się kadra drugoligowego MKS Kalisz. Do końca rozgrywek w drużynie kaliskich siatkarzy nie wystąpi już Michał Wroniecki, który doznał urazu stawu skokowego - informuje WielkopolskiSport.pl.

Tym samym ekipa Mariana Durleja została bez libero. Od wielu tygodni kontuzjowany jest bowiem Bartosz Odwarzny, który ma problemy z łąkotką i niewykluczone, że będzie musiał poddać się operacji. Wroniecki zastępował go w ostatnich meczach, ale już w sobotnim spotkaniu z Morzem Bałtyk Szczecin, a także w fazie play-off nie zagra. – Sytuacja trochę się skomplikowała – martwi się drugi trener kaliszan, Andrzej Płócienniczak, który zdradził, że pałeczkę po Odwarznym i Wronieckim przejmie Piotr Dłubała.Już kiedyś próbował gry na tej pozycji, więc powinien sobie poradzić – twierdzi szkoleniowiec.

Starciem ze szczecińską ekipą, w której nie wystąpi także zmagający się urazem kostki Krzysztof Porada, kaliscy trenerzy przejmować się nie muszą, bo ono większego znaczenia dla ich zespołu nie ma. Już przed tygodniem stało się niemal pewne, że MKS zajmie trzecią pozycję po rundzie zasadniczej i przystąpi do walki o awans w hali na Morasku, gdzie ich rywalem będzie AZS UAM Poznań. Kłopoty zaczną się później.

Po dwóch meczach z poznańskimi akademikami drużynę opuści Michał Makowski, który wyjedzie na obóz kadry narodowej w siatkówce plażowej. W sytuacji, gdy Dłubała będzie odpowiadał jedynie za grę w obronie, ekipa znad Prosny zostanie z zaledwie jednym przyjmującym. Kto zatem stworzy parę z młodym Dawidem Kowalewskim na przyjęciu? – Na tę pozycję przesunięty zostanie Porada, który powinien być już w pełni zdrowy, a w ataku szansę dostanie Bartosz Łazarowicz – wyjaśnia Płócienniczak. To oznacza, że już w trzecim pojedynku z AZS na ławce rezerwowych drużyny z Kalisza pozostanie zaledwie dwóch siatkarzy – środkowy Mateusz Borucki i rozgrywający Mateusz Skadłubowicz. Czy z taką kadrą MKS będzie w stanie cokolwiek zwojować w decydującej fazie sezonu?* Marcin Ostajewski (WielkopolskiSport.pl)

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved