Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ewelina Mikołajewska: Stać nas na dwa zwycięstwa

Ewelina Mikołajewska: Stać nas na dwa zwycięstwa

fot. archiwum

W sobotnim meczu II rundy play-off w Pile ekipa Budowlanych Łódź, po porażce 1:3 u siebie, ma ostatnią szansę na przedłużenie rywalizacji o miejsca 5-8. - Będziemy walczyć do końca - zapowiada łódzka przyjmująca, Ewelina Mikołajewska.

W feralnym sobotnim meczu to Piła wzniosła się na wyżyny czy raczej wy zagrałyście poniżej możliwości?

Ewelina Mikołajewska: – Piła zagrała bardzo dobry mecz. Według mnie zagrałyśmy dobrze w przyjęciu, lecz popełniłyśmy zbyt wiele błędów.

Czego mogło zabraknąć do zwycięstwa?– Uważam, że w tym meczu zabrakło nam większej konsekwencji gry. Przeciwnik miał bardzo dobry blok i dlatego miałyśmy duży problem ze skończeniem ataku, a nasz blok niestety nie był tak dobry jak u pilanek.

Jak osobiście odbierasz odejście Helene Rousseaux? Klub stracił motor napędowy, a ty rywalkę do miejsca w szóstce.

– To prawda. Eli była naszą podstawową zawodniczką, grała bardzo dobrze w ataku i trudno było ją „wygryźć” z szóstki. Niestety teraz musimy poradzić sobie bez niej.

Czy znalezienie się w pierwszym składzie meczu z PTPS było dla ciebie dużym przeżyciem?

– Nie, nie było to dla mnie duże przeżycie, lecz bardzo duże zaskoczenie. Nie spodziewałam się, że trener akurat w tym meczu postawi na mnie.

Jak ci się pracuje z Maciejem Kosmolem? Czy to duża odmiana po Mauro Masaccim?

– Z trenerem Maciejem pracuje mi się dobrze, lecz praca, jaką robimy na treningach, jest podobna do tej, którą robiłyśmy gdy był Mauro.

Przed sezonem nie ukrywałaś, że duży wpływ na przyjęcie oferty Budowlanych miała osoba włoskiego szkoleniowca. Jak więc odebrałaś trenera i czy może mieć to znaczenie dla twojej przyszłości?

– Tak, zgadza się. Na moją decyzję miał duży wpływ włoski szkoleniowiec. Trenera odebrałam dobrze i uważam, że nie będzie miało to znaczenia dla mojej dalszej kariery.

Stać was na dwa zwycięstwa w Pile?

– Uważam, że stać nas na dwa zwycięstwa, choć zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadanie. Piła będzie grała u siebie, więc dziewczyny będą czuły się pewnie. Niestety jesteśmy w trudnej sytuacji, lecz będziemy walczyć do końca i mam nadzieję, że to nam się uda.

* rozmawiał Marcin Olczyk (budowlanilodz.pl)

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved