Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Kowalski: AKS nie zaskoczył nas niczym szczególnym

Mariusz Kowalski: AKS nie zaskoczył nas niczym szczególnym

fot. archiwum

Avia Świdnik przegrała w sobotę mecz z AKS-em Rzeszów w czterech setach. Porażka ta sprawiła, że podopieczni Mariusza Kowalskiego na jedną kolejkę przed końcem fazy zasadniczej stracili pozycję lidera grupy czwartej drugiej ligi mężczyzn.

Według trenera Mariusza Kowalskiego Avia przegrała to spotkanie poprzez błędy w końcówkach poszczególnych setów. – Graliśmy dobrze przez większą część spotkania. O przegranej zdecydowały pojedyncze akcje, które zakończyły się naszymi błędami. Gdyby nie to, pewnie wygralibyśmy mecz w trzech setach. AKS nie zaskoczył nas niczym szczególnym. Przegraliśmy bitwę, ale wojna trwa nadal, bo przed nami jeszcze dużo spotkań.

Ostatnia porażka Avii sprawiła, że zespół ten stracił fotel lidera grupy czwartej drugiej ligi mężczyzn. Prawdopodobnie drużyna ta zajmie drugie miejsce przed rundą play-off. – W takim razie w play-off zmierzymy się z Karpatami Krosno. I będziemy musieli je pokonać, by awansować do finału. Jeśli świdniczanie zakończą rundę zasadniczą na drugim miejscu, to play-offy zaczną rozgrywać na wyjeździe. Trener Kowalski uważa, że nie będzie to stanowić żadnego problemu. – Bez wątpienia, występ przed swoimi kibicami wiąże się często z dodatkowym stresem dla zawodników. W takiej sytuacji czasami lepiej jest rozstrzygać wynik na obcym parkiecie.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved