Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga K: Zorza najlepsza na Śląsku

III liga K: Zorza najlepsza na Śląsku

fot. archiwum

Niesamowicie emocjonujący przebieg miała rywalizacja w turnieju finałowym III ligi, rozgrywanym w Wodzisławiu Śląskim. Tak wyrównanego poziomu nie było od lat. Ostatecznie triumfowała Zorza Wodzisław Śląski.

W sobotnim meczu otwarcia Zorza podejmowała UKS Dębowiankę Dębowiec. To nie był łatwy mecz dla miejscowych. Góralki zagrały niezmiernie walecznie i po pierwszej partii to one prowadziły w meczu. Gospodynie, niesione gorącym dopingiem publiczności, odbudowały swoją grę w drugiej odsłonie spotkania i zapisały ją na swoim koncie. W secie trzecim ponownie zawodniczki z Dębowca narzuciły swój styl gry. Podopiecznym trenera Brzezinki bardzo trudno przychodziło zdobywanie punktów – wyśmienita gra Dębowianki w obronie przechyliła szalę na korzyść przyjezdnych. Siatkarki Zorzy, by zostać w grze, musiały mocno zaatakować. W czwartej odsłonie spotkania trwała walka punkt za punkt. Mnóstwo długich wymian z mocnymi atakami i obronami z obu stron siatki rozgrzało publiczność, która głośnym dopingiem pomogła wodzisławiankom i po emocjonującej końcówce seta wyrównały one stan meczu. O wyniku musiał zadecydować tie-break. Również i w tej części meczu gra była bardzo wyrównana. Ale to siatkarki Zorzy wspierane były fantastycznym dopingiem swoich kibiców i to one po dwóch godzinach niezwykle emocjonującego pojedynku wyrzuciły do góry ręce w geście zwycięstwa.

MKS Zorza Wodzisław Śl. – UKS Dębowianka 3:2
(19:25, 25:20, 19:25, 25:22, 15:12)

W drugim spotkaniu sobotniego wieczoru MOSM Tychy pokonał Victorię Lubliniec 3:1. Panujące jeszcze mistrzynie III ligi tylko w drugiej i trzeciej partii nawiązały walkę z tyszankami, zapisując na swoim koncie zaledwie jednego wygranego seta.STS Victoria Lubliniec – MOSM Tychy 1:3
(16:25, 25:22, 23:25, 14:25)

W niedzielne popołudnie pierwszy mecz rozegrały Victoria Lubliniec i Dębowianka Dębowiec. Zawodniczki z Lublińca nie miały już nic do stracenia i zaatakowały od pierwszych piłek. Victoria szybko rozstrzygnęła na swoją korzyść pierwszego seta, lecz w drugiej odsłonie Dębowianka pokazała lwi pazur, wygrywając wiele pojedynków na siatce i popisując się siłą ataków, co przełożyło się na wygraną w tym secie. Siatkarki z Lublińca w kolejnych partiach nie pozwoliły jednak swoim rywalkom na podobne rozwinięcie skrzydeł i zakończyły tę rywalizację zwycięsko, pozostając wciąż w grze o mistrzostwo III ligi.

STS Victoria Lubliniec – UKS Dębowianka Dębowiec 3:1
(25:15, 19:25, 25:20, 25:16)

Drugi niedzielny pojedynek ponownie zgromadził na trybunach sporą liczbę sympatyków siatkówki z Wodzisławia Śląskiego i regionu. Zorza, by nie odpaść z rywalizacji o główne trofeum na Śląsku, musiała wygrać z dotychczas najrówniej grającymi zawodniczkami MOSM Tychy. I gospodynie stanęły na wysokości zadania. Ponownie świetnie dopingowane przez swoich wiernych fanów, zagrały fantastyczne zawody, racząc kibiców siatkarską ucztą na wysokim poziomie. Ekipa z Tychów próbowała przeciwstawić się wodzisławskiej nawałnicy, ale w niedzielę, przy tak dysponowanych wodzisławiankach, było to zadanie ponad siły tyszanek. Rewelacyjny mecz zagrały wszystkie siatkarki Zorzy, łącznie z zawodniczkami rezerwowymi, które wchodząc na plac gry wzmacniały swoją ekipę i udowadniały, że w siatkówce liczy się drużyna i tylko zespołowo wygrywa się mecze. Obie ekipy uraczyły publiczność przednim widowiskiem i chociaż rywalizacja zakończyła się w trzech setach, to stały one na bardzo wysokim poziomie, każda chwila dekoncentracji wodzisławianek mogła odwrócić losy tego pojedynku.

MOSM Tychy – MKS Zorza Wodzisław Śląski 0:3
(19:25, 20:25, 18:25)

W ostatnim dniu turnieju, w pierwszym pojedynku MOSM Tychy nadspodziewanie gładko uległ Dębowiance Dębowiec. Góralki, grając niezwykle skutecznie w ataku i fantastycznie w obronie, rozbiły wręcz tyską ekipę, pozwalając rywalkom zdobyć zaledwie 43 punkty w całym meczu.

UKS Dębowianka Dębowiec – MOSM Tychy 3:0
(25:13, 25:15, 25:15)

Wynik pierwszego spotkania przesądził o końcowym triumfie siatkarek Zorzy, które bez względu na rezultat ostatniego meczu z Victorią Lubliniec zostały przed końcem turnieju mistrzyniami III ligi śląskiej. Miało to decydujący wpływ na postawę gospodyń. Chociaż siatkarki Zorzy bardzo chciały zwycięstwem przypieczętować swój tytuł, to widoczny był brak koncentracji w ich poczynaniach. Wyśmienite akcje przeplatane były momentami przestojów. Trzeba przypomnieć również, że większość siatkarek Zorzy rozgrywała już szóste ważne spotkanie w ciągu zaledwie siedmiu dni (trzy ciężkie mecze w półfinale Mistrzostw Śląska kadetek w Cieszynie). Zawodniczki z Lublińca walczyły natomiast o trzecią lokatę w turnieju i ich nie trzeba było dodatkowo motywować. Dzięki wygranej minimalnie wyprzedziły MOSM Tychy i zajęły miejsce na podium III ligi.

MKS Zorza Wodzisław Śląski – STS Victoria Lubliniec 0:3
(20:25, 20:25, 23:25)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego III ligi kobiet w woj. śląskim

źródło: mkszorza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved