Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Trenerzy najmłodszych siatkarzy Metra zadowoleni

Trenerzy najmłodszych siatkarzy Metra zadowoleni

fot. archiwum

Dominacją Metra Warszawa zakończył się rozgrywany w Ostrołęce turniej Kinder+sport. Młodzi warszawianie zwyciężyli w kategorii zespołów dwu- i czteroosobowych, natomiast wśród "trójek" uplasowali się na drugim miejscu.

W turnieju „dwójek” Metro wystawiło aż pięć ekip, a do najlepszej ósemki awansowały dwie drużyny, których trenerem jest Kamil Sołtykiewicz. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium uplasowała się ekipa Metro I, zaś Metro V zajęło czwarte miejsce. – Dwa zespoły w najlepszej czwórce to znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że chłopcy trenują ze sobą dopiero cztery miesiące – podkreślił Kamil Sołtykiewicz.

Klasyfikacja końcowa „dwójek” (rocznik 2001)
1. Metro I Warszawa
2. Plas II Warszawa
3. Plas I Warszawa
4. Metro V Warszawa
5. Olimp I Ostrołęka
6. Plas III Warszawa
7. Sokół Żuromin
8. Polonez Wyszków


 W rywalizacji „trójek” (rocznik 2000) spośród czterech drużyn prowadzonych przez Piotra Olenderka aż trzy znalazły się w czołowej ósemce, zajmując drugie, trzecie i ósme miejsce. – Ten turniej mogę zaliczyć do jak najbardziej udanych – przyznał Piotr Olenderek. Już drugi raz dwa zespoły Metra znalazły się w gronie nie tyle co ośmiu, ale czterech najlepszych zespołów na Mazowszu. Finał z MOS Wola przegraliśmy 14:16, ale gra wyglądała naprawdę bardzo fajnie. Szczególnie, że chłopcy grali tak jak chciałem. Ze stanu 9:14 doprowadzili do remisu. Walczyli o każdą piłkę, bez względu na wynik – zaznaczył szkoleniowiec rocznika 2000, który jednocześnie pełni rolę asystenta Roberta Strzałkowskiego w drugoligowej ekipie dziewcząt AZS Politechniki Warszawskiej.

Klasyfikacja końcowa „trójek” (rocznik 2000)
1. MOS Wola Warszawa
2. Metro I Warszawa
3. Metro II Warszawa
4. Net Białołęka Warszawa


 

W turniejowe szranki w rywalizacji „czwórek” (rocznik 1999) stanęło 16 drużyn. Warszawskie Metro wystawiło dwie ekipy, prowadzone przez Adama Bigosa, z których jedna zajęła pierwsze, a druga czwarte miejsce. Pierwszy zespół w całym turnieju zanotował osiem zwycięstw i tylko jedną porażkę, podobnie jak Olimp Ostrołęka, jednak lepszy stosunek punktów zagwarantował warszawianom pierwsze miejsce. – Zagraliśmy bardzo dobry turniej – przyznał Adam Bigos. – Chłopcy skoncentrowali się na swojej grze, co pozwoliło wygrać z brązowym medalistą finałowego turnieju Kinder+sport z zeszłego sezonu. Jest to niewątpliwie duży sukces. Wypadliśmy naprawdę świetnie. Nie ma drugiego takiego klubu, który w każdej kategorii mini siatkówki ma po dwa zespoły w pierwszej czwórce w województwie – podkreślił.

Klasyfikacja końcowa „czwórek” (rocznik 1999)
1. Metro I Warszawa
2. Olimp I Ostrołęka
3. MOS Wola Warszawa
4. METRO II Warszawa
5. Sokół I Żuromin
6. Plas I Warszawa

źródło: inf. własna, ksmetro.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved