Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kolejne reprezentacyjne wykluczenia na Kubie

Kolejne reprezentacyjne wykluczenia na Kubie

fot. archiwum

Kibice na Kubie nadal nie obejrzą na żywo potyczek swoich reprezentacji. Jedyna hala, która znajduje się w Hawanie i może gościć turnieje światowe, jest nadal w przebudowie. Ponadto kubańska federacja zawiesiła kolejne osoby - filary swoich reprezentacji.

Roboty w hali w Hawanie miały zakończyć się prawie rok temu, a ze względu na to, że jest to jedyna hala na Kubie, która odpowiada standardom światowym, z propozycją wyszła Dominikana. Mecze Kubańczyków w tegorocznej Lidze Światowej miałyby odbyć się w Santo Domingo. Przypomnijmy, że reprezentacja Kuby w fazie grupowej zmierzy się z Rosją, Serbią i Japonią.

Wiadomo również, że nie wystąpi w niej Raydel Hierrezuelo, który został odsunięty od drużyny narodowej. To nie pierwszy raz, gdy Kubańczyk został zawieszony w obowiązkach reprezentanta, jednak rozgrywający powrócił do kadry na ubiegłoroczny Puchar Świata w Japonii.

Również reprezentacja kobiet będzie musiała obejść się bez swojej kluczowej zawodniczki. Zawieszona została bowiem Kenia Carcases, która wnosiła niebagatelnie wiele do swojej drużyny. Tym gorzej to wygląda teraz, gdyż Kubanki mają w najbliższym czasie walczyć o awans na igrzyska olimpijskie, a pomoc Carcases byłaby nieoceniona.źródło: inf. własna, volleywood.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved