Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XIII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XIII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 25.02.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XIII kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Gościem dzisiejszej kolejki był Marek Makarski, zasłużony trener łódzkiej siatkówki. Były szkoleniowiec ligowych drużyn naszego miasta m.in. Resursy, Startu, ŁKS-u, z dużym zainteresowaniem oglądał zmagania zawodników.

W ekstraklasie kobiet dużą niespodzianką była porażka lidera tabeli, drużyny Dzikusy, 1:3 z dobrze dysponowanymi siatkarkami Dream Team. Bardzo wyrównany i zacięty mecz rozegrały ekipy Acero oraz Nowej Gdyni. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set, w którym triumfowały te drugie, awansując na trzecią pozycję.

W ekstraklasie mężczyzn zażarta walka o pierwsze miejsce trwa. Hitem kolejki był mecz pomiędzy dotychczasowym liderem, zespołem Iskra, a drugą drużyną tabeli – Dzikusy. Po zaciętej walce i bardzo dobrym spotkaniu ubiegłoroczny mistrz – Dzikusy – awansował na pierwsze miejsce w tabeli, dzięki wygranej 3:1. Natomiast po gładkim zwycięstwie 3:0 nad zespołem Sokół Rzgów, drużyna Piazza Cafe zapewniła sobie miejsce w pierwszej czwórce.Podczas trzynastej kolejki spotkań I ligi kobiet miały miejsce bardzo ciekawe spotkania pomiędzy drużynami Wyborowe oraz Tsunami, a także Dzikusy II i Energii. Oba spotkania rozstrzygnęły się dopiero po tie-breaku, z których zwycięsko wyszły zespoły wyżej notowane, czyli Wyborowe oraz Dzikusy II, zdecydowanie przewodzące w tabeli.

W I lidze mężczyzn zacięte spotkanie pomiędzy aspirującymi do awansu drużynami Lozametu oraz Bejłocz rozstrzygnął piąty set na rzecz wyżej notowanego oraz bardziej doświadczonego Lozametu. Również bardzo wyrównane spotkanie pomiędzy Ventą PAO a utrzymującą szanse na pierwszą czwórkę drużyną Sbornej zakończyło się wygraną tych drugich po tie-breaku.

W II lidze mężczyzn Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania pewnie wygrała 3:1 spotkanie na szczycie przeciwko drugiej drużynie tabeli, Sokołowi II, umacniając się na pozycji lidera. Gładkim zwycięstwem 3:0 zakończył się mecz zespołu Czarni przeciwko AMC, który po zwycięstwie za 3 punkty zrobił duży krok do pierwszej czwórki.

W III lidze dwa sensacyjne rozstrzygnięcia. Pierwsze to zwycięstwo 3:1 zespołu Dobroń kadeci nad ubiegającą się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej drużyną Warecka. Również zaskakująco zakończył się mecz pomiędzy trzecią drużyną w tabeli Wild Boyz a okupującą 14. pozycję ekipą Znów My zagrywamy, który zakończył się zwycięstwem 3:1 siatkarzy z dolnej części tabeli. Ze względu na reorganizację trzeciej ligi, zacięta walka o jak najlepsze miejsce po rundzie zasadniczej zapewne będzie trwała do ostatniej kolejki.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved