Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Politechnika Lubelska bez szans w meczu z Fartem II

II liga M: Politechnika Lubelska bez szans w meczu z Fartem II

fot. archiwum

W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej II ligi mężczyzn w hali w Lublinie tamtejszy AZS Politechnika Lubelska podejmował AZS Politechnikę Świętokrzyską Fart II Kielce. Mecz trwający niewiele ponad godzinę zakończył się wygraną gości 3:0.

Pierwsza akcja spotkania należała do gospodarzy – skutecznie zaatakował Paweł Toborek, jednak w późniejszych akcjach dominowali już kielczanie, którzy grając niemalże bezbłędnie, nie pozostawiali przeciwnikom pola manewru. Budowanie wysokiej przewagi rozpoczęli Adrian Staszewski i Igor Grunt, blokując Marcina Dobrzyńskiego, a następnie asem serwisowym popisał się Piotr Brodawka (3:1). Po kolejnej punktowej zagrywce gości – Rafał Sokołowski podwyższył wynik na 10:5 – Norbert Kołodziejczyk poprosił o przerwę. Chwilę później przez blok przedarł się Dobrzyński, zaś Maciej Krzaczek dwukrotnie zaserwował asa, niwelując stratę swojej drużyny do trzech punktów (12:15). Trener Makaryk poprosił o czas, jednak tuż to nim jego podopiecznym przytrafiło się kilka błędów własnych, co doprowadziło do remisu po 18. W lubelskich kibicach odżyła nadzieja, którą goście bardzo szybko rozwiali. Mimo podwójnej zmiany (Dobrzyńskiego zastąpił Michał Antoszak, a Bieńko – Wojciech Kasiura), gospodarzom nie udało się zdobyć już ani jednego punktu – kielecka drużyna wygrała 25:18.

W drugiej odsłonie lublinianie toczyli z przeciwnikiem wyrównaną walkę do stanu po 4, kiedy to Dobrzyński i Krzaczek zablokowali rzadko mylącego się Jana Króla. Po zmianie na pozycji przyjmującego w miejscowej drużynie (Pydę zastąpił Tomasz Kociuba), na nieszczęście gospodarzy w pole zagrywki wszedł Grunt, który aż pięciokrotnie zapunktował w tym elemencie. Nie pomógł ani czas, o który poprosił trener Kołodziejczyk (8:4), ani pojawienie się na boisku Łukasza Kostrzewy w miejsce Pydy (11:4). W końcówce Antoszak zmienił Bieńko (15:5), jednak akademicy z Lublina popełniali zbyt wiele błędów, zaś dwoma asami serwisowymi popisał się jeszcze Sokołowski (22:8). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:10.

Ostatnia odsłona meczu, podobnie jak dwie poprzednie, przebiegała pod dyktando drużyny Politechniki Świętokrzyskiej. Lublinianie starali się nawiązać walkę – dobrymi akcjami popisali się środkowi, dość sporadycznie mający okazję prezentować się w spotkaniu (Krzaczek na 2:1 i Kępka wyrównując do 4). Kiedy po bloku Sokołowskiego oraz Brodawki na Kasiurze przyjezdni wyszli na prowadzenie 6:4, w ich szeregi wdarła się dekoncentracja, co pozwoliło gospodarzom doprowadzić do remisu po 12 dzięki punktowej zagrywce Kociuby. Nie udało im się jednak wypracować regularności, popełnili zbyt wiele błędów, których w końcówce zabrakło u przeciwników, co spowodowało, że od stanu 17:15 kielczanie zwiększali dystans. Na tym etapie gry szczególnie dobrze spisywał się Król, funkcjonował także blok, co zaowocowało zwycięstwem 25:20.
Fart wywiózł z Lublina 3 punkty, umacniając się tym samym na siódmym miejscu w tabeli grupy IV, zaś Politechnika Lubelska po zwycięstwie Błękitnych Ropczyce nad Karpatami Krosno oraz swojej porażce spadła na ostatnie miejsce.

AZS Politechnika Lubelska – AZS Politechnika Świętokrzyska 0:3
(18:25, 10:25, 20:25)Składy zespołów:
AZS: Toborek, Dobrzyński, Krzaczek, Pyda, Kępka, Bieńko, Piłat (libero) oraz Kostrzewa, Gajosz, Kociuba, Antoszak i Kasiura
Fart: Brodawka, Drzyzga, Staszewski, Grunt, Sokołowski, Król, Swarzyna (libero) oraz Obremski, Wasąg, Zieliński i Cudziło

Zobacz również:
Wyniki 17. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved