Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Piąta porażka Jokera Piła

I liga M: Piąta porażka Jokera Piła

W spotkaniu 20. kolejki I ligi podopieczni Aleksandrowicza zrewanżowali się pilanom za porażkę we własnej hali, wygrywając 3:1. To piąta z rzędu porażka siatkarzy Jokera Piła. Podopieczni Kubiaka o pozostanie w I lidze będą walczyć w play-outach.

W premierowej odsłonie zawodnicy Jarosława Kubiaka wypracowali sobie trzy oczka przewagi dzięki dobrej grze w bloku Mateusza Przybyły i skutecznm atakom Patryka Strzeżka. W dalszej części gry w zespole z Suwałk dobre zawody rozegrał Jakub Radomski, którego postawa w ataku doprowadziła do pierwszego remisu, 10:10. W dalszym momencie gra suwalczan zyskała na jakości, co zapewniło im dwa punkty przewagi. Grę przerwał Jarosław Kubiak, a po jej wznowieniu na boisku pojawił się Damian Dobosz, który zaprezentował się bardzo dobrze. W końcówce nie brakowało emocji, bowiem wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dobry atak Skrzypkowskiego i skuteczny blok Gorzewskiego zapewniły zawodnikom Ślepska zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania.

Drugą część meczu również zdecydowanie lepiej rozpoczęli pilanie, skutecznie wykorzystując pomyłki rywali, dokładając do tego skuteczne ataki (9:5). Kolejne wymiany szczęśliwsze były dla gości z Suwałk, których jakość gry zdecydowanie się poprawiła. W grze Jokera pojawił się przestój, który skutecznie wykorzystali goście, doprowadzając do remisu 14:14. Jokerowcy popełniali masę błędów, suwalczanie grali „swoje” i na tablicy widniał wynik 15:24. W ostatecznym rozrachunku pilanie doszli w tym secie do głosu tylko jeden raz, uznając tym samym wyższość przeciwnika.

Trzecią odsłonę spotkania zespół Jarosława Kubiaka rozpoczął w mocno zmienionym składzie. Kibice oglądać mogli na boisku zawodników rezerwowych. Po serii błędów jokerowców i skutecznych ataków suwalczan na tablicy widniał wynik 5:10. W dalszym momencie gry dobrze spisał się Wawrzyńczyk, który męczył rywali kąśliwymi zagrywkami. Równie dobrze poradzili sobie Wojdyński i Przybyła, którzy skutecznie zatrzymywali ataki rywali. Przewaga gości stopniała do trzech punktów. Dobra dyspozycja wcześniej wspomnianego Dobosza pozwoliła pilanom ponownie nawiązać kontakt punktowy z rywalem (18:19) i chwilę później objąć dwupunktowe prowadzenie, 22:20. W końcówce pierwsze skrzypce również rozegrał Dobosz – tym razem w polu serwisowym, bowiem odbiór jego zagrywki stwarzał niemałe kłopoty rywalom, a ostatni punkt zdobył asem serwisowym.

W czwartym secie do stanu 4:4 walka toczyła się punkt za punkt, jednak w dalszym momencie gry inicjatywę przejęli suwalczanie. Po serii autowych ataków pilan oraz kilku poprawnych zagraniach gości, podopieczni Adama Aleksandrowicza prowadzili już 10:5. Jokerowcy próbowali dogonić rywali, którzy nie chcieli oddać prowadzenia. W końcowej części seta zawodnicy Ślepska bardzo dobrze operowali blokiem, który często zatrzymywał ataki rywali. Po stronie Jokera w polu serwisowym pojawił się Jakub Paszek, co spowodowało, że pilanie obronili dwa meczbole. Podopieczni Adama Aleksandrowicza musieli wyznawać w tym pojedynku zasadę do trzech razy sztuka, bowiem za trzecim razem udało im się zdobyć ostatnie oczko w całym meczu i cieszyć się ze zwycięstwa.

Joker Piła – Ślepsk Suwałki 1:3
(24:26, 16:25, 25:20, 22:25)

Joker: Strzeżek, Kaczmarek, Schulz, Przybyła, Wawrzyńczyk, Bielicki, Majcherek (libero) oraz Dobosz, Gorzewski, Wojdyński, Paszek i Jutrzenka
Ślepsk: Radomski, Skrzypkowski, Górski, Jurkojć, Rudzewicz, Stępień, Dembiec (libero) oraz Szewczyk, Wasilewski i Rohnka