Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Energetyk Jaworzno pokonał gości z Lubina 3:1

I liga M: Energetyk Jaworzno pokonał gości z Lubina 3:1

W meczu z Cuprum Mundo Lubin siatkarze z Jaworzna mogli w końcu pokazać postępy w grze blokiem i obronie. Mecz nie należał do tych najtrudniejszych, oprócz przestoju w trzecim secie 'energetyczni" kontrolowali grę i umocnili się na 3. miejscu w tabeli.

Pierwszy punkt w meczu zdobyli goście. Przy stanie 4:4 asem serwisowym popisał się będący ostatnio w bardzo dobrej formie Paweł Adamajtis, a chwilę potem zawodnikom Energetyka udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Duża ilość błędów gospodarzy w zagrywce ułatwiła rywalom dogonienie wyniku. Ten stan meczu nie trwał jednak długo i jaworznianom udało się uciec na trzy punkty, (15:12). Piękny atak Michalskiego ze środka potwierdził jego aspiracje do gry w pierwszym składzie. Kiwka w wykonaniu Artura Kulikowskiego przyniosła energetycznym 22. punkt, (22:19), a pierwszego seta wynikiem 25:22 zakończył najpopularniejszy sportowiec 2011 roku w Jaworznie – Paweł Adamajtis.

Już na początku drugiej odsłony meczu ekipa z Jaworzna zdołała wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Rywale nie dali jednak tak łatwo za wygraną, dobra postawa teamu z Lubina oraz punktowa zagrywka Żuka otworzyły wynik na nowo. Michał Glinka, podobnie jak Michalski, straszył cały czas atakami ze środka, (10:8). Przez chwilę kibice w hali cieszyli się czteropunktową przewagą gospodarzy, ale lubinianie zdołali dogonić rywali. Igor Kozłowski zdobył 18. punkt, (18:15) i w tym momencie o czas poprosił trener gości. Michał Glinka po bardzo dobrej zagrywce ponownie w tym secie wyprowadził zespół Energetyka na czteropunktowe prowadzenie, (23:19). Adam Michalski pogrążył drużynę prowadzoną przez trenera Pawła Szabelskiego atakiem ze środka. Set zakończył się wynikiem 25:23.

Pierwszy punkt w trzeciej partii padł łupem gości. Na nieszczęście drużyny przyjezdnej, gospodarze uciekli na trzy punkty, (4:1). Fakt ten uśpił czujność energetycznych i to oni musieli gonić wynik, (7:9). Bierna postawa siatkarzy z Jaworzna działała na ich niekorzyść, po chwili tracili już do rywala pięć punktów, (11:16). W tej odsłonie gra jaworznian nie kleiła się i set teoretycznie był już stracony. Podopiecznym Gerymskiego nie udało się odrobić strat i trzecią partię przegrali do 17.

Ostatnia potyczka w meczu zaczęła się od wyrównanej walki. Paweł Adamajtis popisał się kolejnym asem serwisowym, co pozwoliło jaworznianom zostawić rywali w tyle, 4:2. Przy stanie 8:3 o przerwę poprosił trener gości, Paweł Szabelski. Paweł Adamajtis zdobył kolejne „oczko”, dając gospodarzom aż sześciopunktowe prowadzenie, 14:8. Mocną stroną Energetyka były ataki ze środka, a na tablicy świetlnej widniał już wynik 20:14. Kamil Kwasowski zakończył spotkanie, zdobywając 25. punkt, a Energetyk zdobył trzy punkty na swoim terenie, wygrywając ostatecznie 3:1.