Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Rozwiane marzenia o rundzie play-off

I liga K: Rozwiane marzenia o rundzie play-off

Inauguracyjne spotkanie 21. kolejki pomiędzy Silesią Volley Mysłowice/Chorzów i Jadarem AZS Politechnika Radom zakończyło się po trzech setach zwycięstwem gospodyń. Wynik spotkania nie oddaje tego, co działo się na mysłowickim boisku.

Początek spotkania nie przesądzał o końcowym wyniku. Podopieczne Jacka Skroka przybyły do Mysłowic, by wywalczyć trzy ligowe punkty, albowiem zespół ten przed spotkaniem miał jeszcze niewielkie szanse na awans do pierwszej czwórki i występy w play-offach. Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia miejscowych po dwukrotnym zablokowaniu Aleksandry Theis, która niezrażona pierwszymi niepowodzeniami za trzecim razem umieściła piłkę w parkiecie swoich przeciwniczek. Przyjezdne następnie zrewanżowały się skutecznym blokiem, doprowadzając do remisu. Walka przy wzorowej grze obronnej podopiecznych Sebastiana Michalaka do stanu 7:7 toczyła się punkt za punkt. Skuteczna gra w tej fazie meczu Barbary Furtak pozwoliła mysłowiczankom wyjść na trzypunktowe prowadzenie, którego nie pozwoliły sobie odebrać do końca pierwszej odsłony. Przerwy na żądanie w wykonaniu Jacka Skroka i zmiana, której w tej partii dokonał, wprowadzając do gry Martę Natanek w miejsce Miroslavy Kijakovej, nie zmieniły obrazu gry. Silesia Volley przy dużym aplauzie swoich widzów zakończyła tę partię wynikiem 25:18.

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie, podopieczne Sebastiana Michalaka rozpoczęły seta od prowadzenia trzema punktami po skutecznych atakach Barbary Furtak i Magdaleny Olszówki. Po kolejny autowym zbiciu Miroslavy Kijakovej trener gości przy stanie 3:7 poprosił o pierwszy czas dla swojego zespołu. Reprymenda jakiej udzielił swoim zawodniczkom nie przyniosła żadnego skutku, gdyż przynieść nie mogła, mysłowiczanki podbijały wszystkie piłki, nawet te niemożliwe do podbicia. Dziesiąty punkt dla swojego zespołu zdobyła prosto z zagrywki Barbara Furtak (10:3) i w tym momencie podenerwowany Jacek Skrok dokonał podwójnej zmiany, wprowadzając do gry Katarzynę Ciesielską za Natalię Karbowską oraz Martę Natanek za Miroslavę Kijakovą. Obraz gry nie uległ w żaden sposób zmianie, gospodynie przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Przy stanie meczu 20:15 dla miejscowych trener radomskiego Jadaru po raz drugi na żądanie przerwał mecz. Po wznowieniu gry akademiczki z Radomia zdobyły punkt po skutecznym ataku ze skrzydła w wykonaniu Sandry Cabańskiej, miejscowe odwzajemniły się tym samym, a egzekutorką była Ksymena Wysocka. Przy stanie seta 21:16 trener miejscowych desygnował do gry Karolinę Sowałę, ściągając na ławkę Katarzynę Wawrzyniak. Radomianki próbowały zmienić wynik tej partii, a efektem tego były zdobyte przez nie dwa punkty po skutecznych atakach Aleksandry Theis. Miejscowe nie pozwoliły na zniwelowanie przewagi, zwyciężając kolejną odsłonę dzisiejszego spotkania do dwudziestu jeden. Drugą piłkę setową – przytomnie kiwając – zakończyła rewelacyjna w tym spotkaniu Barbara Furtak.

Trzecią – i jak się potem okazało ostatnią – partię siatkarki Silesii Volley Mysłowice/Chorzów rozpoczęły od prowadzenia 3:1, znakomita w tym okresie gra Sandry Cabańskiej pozwoliła doprowadzić do remisu. Podobnie jak w pierwszym secie remis utrzymywał się do stanu 7:7, potem do końca tej partii i całego meczu prowadziły siatkarki Sebastiana Michalaka, systematycznie powiększając przewagę. Przy stanie 7:10 Jacek Skrok poprosił o pierwszy czas dla swojego zespołu, a o drugą przerwę w chwili, gdy jego team przegrywał siedmioma oczkami (9:16). Akademiczki z Radomia, pomimo wyróżniającej się w tym meczu Sandry Cabańskiej, nie potrafiły sprostać świetnie dysponowanym gospodyniom, które po raz kolejny do zwycięstwa poprowadziła Barbara Furtak, najlepsza zawodniczka dzisiejszego spotkania. Trzecia partia została zakończona wynikiem 25:20, a cały mecz 3:0 dla podopiecznych Sebastiana Michalaka.

Silesia Volley Mysłowice/Chorzów – Jadar AZS Politechnika Radom 3:0
(25:18, 25:21, 25:20)