Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewelina Świerszcz: Musimy się nawzajem uzupełniać

Ewelina Świerszcz: Musimy się nawzajem uzupełniać

fot. archiwum

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał w ostatnim pojedynku ligowym drużynę Gaudii Trzebnica. Wyróżniającą się postacią w zespole AZS była Ewelina Świerszcz, która otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki tego meczu.

Rozgrywająca AZS-u Ewelina Świerszcz podkreśla, że w zespole jest szeroka ławka rezerwowych, a zawodniczki wzajemnie się uzupełniają. – W kadrze na mecz jest nas dwanaście i każda, która wchodzi, daje z siebie wszystko. Taka jest rola zawodniczek z kwadratu. Jesteśmy przygotowane na to, żeby dać dobrą zmianę w każdej chwili. Musimy się nawzajem uzupełniać, bo to też stanowi o sile zespołu. Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego udanie rozpoczęła sezon, jednak w dalszej części rozgrywek coś przestało funkcjonować. Ostatnie starcia AZS-u pokazały, na co stać tę drużynę. – Początek sezonu był bardzo obiecujący. Później coś się zacięło, ale ostanie mecze pokazały, że potrafimy grać w siatkówkę i dopisałyśmy kilka punktów do tabeli. Ciągle wierzymy, że na koniec sezonu nam ich nie zabraknie. Wciąż jest szansa na zajęcie bezpiecznego miejsca i obserwujemy, jak radzi sobie drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, ale pozostałe zespoły też nie odpuszczają i chyba musimy się powoli zacząć skupiać na obronie tego, co mamy.

Gdyby AZS musiał stoczyć walkę w barażach, istnieje prawdopodobieństwo, że ich przeciwnikiem będzie zespół z Trzebnicy. – Bardzo zależało nam na tym zwycięstwie z Gaudią, bo wiele wskazuje na to, że będziemy się między sobą bić w barażach o utrzymanie. Rywalki pokazały, że nie są łatwym przeciwnikiem i nawet gdy prowadziłyśmy kilkoma punktami, potrafiły skutecznie gonić i trzeba przyznać, że końcówki setów były ciężkie. Ale udowodniłyśmy, że o sukces walczyć będziemy do końca – zakończyła rozgrywająca AZS-u, Ewelina Świerszcz.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved