Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Gonimy króliczka o nazwie play-off

Paweł Szabelski: Gonimy króliczka o nazwie play-off

fot. archiwum

W ostatniej kolejce Cuprum wygrał 3:1 z MOS-em Będzin. Dzięki temu "miedziowi" awansowali na ósmą lokatę i liczą się w walce o play-off. - Na szczęście po ostatnim zwycięstwie wszystko jest w naszych rękach - stwierdził Paweł Szabelski, trener lubinian.

Czy ranga meczu miała wpływ na to, że spotkanie do widowiskowych nie należało?

Paweł Szabelski:Faktycznie, mecz do najpiękniejszych nie należał. Trzeba jednak cieszyć się z tego, że mimo słabszego spotkania zdobywamy komplet punktów. Ewentualna porażka w sobotnim spotkaniu nie ułatwiłaby nam wejścia do strefy play-off. Dlatego nerwowość udzielała się nam, jak i naszemu przeciwnikowi.

Jaki element gry przesądził, że to lubinianie zeszli z parkietu z kompletem punktów?Moim zdaniem była to gra rezerwowych. Para Klucznik-Kucharski zaprezentowała się bardzo dobrze w ofensywie. Do tego trzeba dorzucić kilka spektakularnych akcji Piórkowskiego. Każdy z chłopaków pokazał, że wchodząc z ławki potrafi wziąć ciężar gry na siebie.

Kolejny wygrany mecz, a sytuacja wciąż ciężka, czy tak wyrównana liga jest dla ciebie zaskoczeniem?

– Bardzo ciekawie i zaskakująco się to wszystko układa. Punkt różnicy między czwartym a ósmym miejscem gwarantuje emocje do końca ligi. Gonimy króliczka o nazwie play-off, ale razem z nami tego króliczka chciałoby dopaść kilka innych drużyn. Na szczęście po ostatnim zwycięstwie wszystko jest w naszych rękach.

Dobra gra zespołu sprawiła, że z meczu na mecz hala wypełnia się coraz bardziej, czujecie wsparcie żywo reagujących fanów?

Widać, że kibice w Lubinie łapią siatkarskiego bakcyla. Cieszę się, że kibice identyfikują się z drużyną, a drużyna, czując wsparcie kibiców, stara się wznieść na wyżyny swoich umiejętności. Granie przy takiej publiczności to czysta przyjemność. Mam nadzieję, że dobrą postawą w dwóch meczach wyjazdowych przyciągniemy rekordową ilość kibiców na ostatni mecz rundy zasadniczej.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved