Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Michalina Jagodzińska: Zabrakło nam kilku ataków

Michalina Jagodzińska: Zabrakło nam kilku ataków

fot. archiwum

Zawodniczki Jadaru AZS Politechniki Radom przegrały w trzech setach na własnym parkiecie z wiceliderem, Murowaną Gośliną. Mimo porażki radomianki były równorzędnym przeciwnikiem dla popularnych "piecyków".

Od pierwszego seta pojedynku z Murowaną Gośliną przy dokładnym przyjęciu zagrywki zdecydowana większość piłek szła do środkowych i to funkcjonowało. Taka była przedmeczowa taktyka?

Michalina Jagodzińska: Właściwie tak. Zbicie z krótkiej ciężej obronić, gdyż jest to dynamiczny, szybki atak. Faktycznie, przy tak nieźle dogranych do siatki piłkach trener Jacek Skrok każe uruchamiać nam środek siatki. Moim zdaniem zagrałyśmy dobry mecz. Funkcjonował tył, środek, lewe i prawe skrzydło. Zabrakło kilku akcji, szczególnie w pierwszym i trzecim secie.

Wierzycie jeszcze w awans do finałowej „czwórki”, czy w tym momencie zdrowy rozsądek podpowiada, że trzeba już skupić się na utrzymaniu piątej lokaty?Musimy czekać na to, co będzie robić Kraków, więc lepiej nie oglądać się na wyniki innych, a patrzeć tylko na swoją grę. Bez kalkulacji i liczenia punktów, setów.

Czego zabrakło, aby z Murowaną wygrać? Dało się chyba ugryźć wicelidera.

– Przede wszystkim zabrakło skończonych ataków w końcówkach. Dodatkowo chłodnej głowy. Wychodzimy już na prowadzenie i wydaje się, że wreszcie zaczyna się wszystko układać, a tu przeciwnik nas dogania. Głównie niestety przez nasze błędy. Ciężko jest coś powiedzieć, kiedy człowiek jest zły po takim pojedynku. Szkoda, że nawet jednego punktu nie udało się wywalczyć, bo mam wrażenie, że nam się należał. Na pewno Murowana to nie Legionovia, która wydaje się być najlepsza w I lidze. Między pozostałymi zespołami nie widać już takiej różnicy w umiejętnościach.

* Więcej w serwisie gazeta.pl
*Rozmawiał Kamil Wrona (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved