Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Świeniewicz: Nie zasłużyłam na takie traktowanie

Dorota Świeniewicz: Nie zasłużyłam na takie traktowanie

fot. archiwum

Nie tak chciała zakończyć swoją wspaniałą karierę Dorota Świeniewicz, jedna z najlepszych polskich siatkarek w historii. Zamiast wielkiego meczu, godnego dokonań siatkarki, były łzy i rozstanie w mało przyjemnej atmosferze.

Na swoim koncie ma dwa złote medale mistrzostw Europy, zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz tytuły mistrzyni Włoch i Polski. Pomimo tych dokonań Dorota Świeniewicz z boiska schodzi ze łzami rozpaczy w oczach.

Klub Atom Trefl Sopot nie płacił jej i innym zawodniczkom od miesięcy, aż w końcu Świeniewicz nie wytrzymała i rozwiązała umowę z klubem. Niedawno Atom wysłał jej wezwanie do opuszczenia mieszkania w Sopocie.

Marzyłam, że zakończę sezon złotym medalem mistrzostw Polski i na najwyższy stopień podium wejdę razem z moim synkiem Julkiem. A potem wrócę do domu i rozpocznę nowy rozdział życia. Stało się jednak inaczej – mówi Świeniewicz w rozmowie z „Magazynem Przeglądu Sportowego”.Kilka dni temu pan Zięba powiedział, że będzie mnie namawiał do zmiany decyzji i że chce mi zorganizować mecz pożegnalny. Tymczasem wczoraj dostałam z kancelarii prawnej klubu wezwanie do opuszczenia mieszkania w Sopocie. Wydaje mi się, że nie zasłużyłam na takie traktowanie. W poprzednim sezonie coś dla tego klubu zrobiłam. Czy ci ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mam rodzinę, dziecko, które chodzi w Sopocie do przedszkola? – dodaje.

To nie pierwsze pożegnanie Świeniewicz w nie najlepszej atmosferze. Z reprezentacji odeszła pod wpływem fali krytyki, jaki spadł na nią ze strony internautów. Wtedy również płakała. – Widocznie gdzieś tam na górze zapisano mi te łzy przy pożegnaniach. Nie jestem konfliktową osobą, ale potrafię walczyć o swoje – podkreśla Świeniewicz.

 

źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved