Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Czechy: Żeńska reprezentacja ma trenera, męska jeszcze nie

Czechy: Żeńska reprezentacja ma trenera, męska jeszcze nie

fot. archiwum

Z czeską kadrą kobiet będzie pracował włoski szkoleniowiec Carlo Parisi, który prowadzi zespół włoskiej Serie A Yamamay Busto Arsizion. Natomiast czeska federacja wciąż szuka odpowiedniego kandydata na trenera męskiej reprezentacji.

Carlo Parisi zaczął swoją karierę trenerską 20 lat temu, prowadził zespół z Serie B – Mangiatorella Messyna. Od sezonu 2004/05 pracuje w Yamamay, poprowadził drużynę do awansu do Serie A, a w tym sezonie zespół zdobył Puchar Włoch i jest jednym z kandydatów do mistrzowskiego tytułu. – Chciałbym podziękować zarządowi czeskiej federacji za możliwość pracy z reprezentacją, będzie to mój pierwszy raz, oraz za zaufanie, jakim mnie obdarzyli – powiedział Carlo Parisi na konferencji prasowej w Pradze. – Naszym głównym celem jest gra w finale Ligi Europejskiej i awans do Grand Prix w 2013 roku – oświadczył Zdenek Hanik, prezydent czeskiej federacji.

Natomiast męska reprezentacja ciągle nie ma szkoleniowca. W ostatnich dniach zebrał się zarząd czeskiej federacji, jednak nie zdołał wybrać odpowiedniego kandydata. Wśród chętnych znaleźli się: Jan Svoboda – dotychczasowy trener reprezentacji, Petr Brom, Milan Fortuník, Josef Smolka, Ivan Husár ‒ dyrektor sportowy zespołu VKP Bratislava, Flavio Gulinelli – trener Bre Banca Lannutti Cuneo, Mauricio Paes – trener Tours VB i Vital Heynen – trener Noliko Maaseik. Decyzja zostanie podjęta niebawem.

źródło: cev.lu, idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved