Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztynianie też pod lupą PLPS

Olsztynianie też pod lupą PLPS

fot. archiwum

W obecnym sezonie władze PlusLigi zamknęły rozgrywki, więc wydawałoby się, że o byt Indykpol AZS może być spokojny. Okazuje się jednak, że najsłabsze drużyny będą poddane szczegółowej weryfikacji. Wśród nich mogą się znaleźć siatkarze z Olsztyna.

Fatalnie rozpoczął się 2012 rok dla akademików z Olsztyna. Nie dość, że od 18 grudnia (3:1 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle) nie wygrali spotkania, to dyspozycja jaką prezentują na boisku pozostawia wiele do życzenia. Na usprawiedliwienie należy podać, że z powodu urazów ze składu wypadło trzech zawodników (Metodi Ananiew, Piotr Hain, Piotr Łukasik), a za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z Igorem Yudinem (zagra w rosyjskiej Superlidze).

W minioną środę podopieczni Tomaso Totolo doznali piątej porażki z rzędu, tym razem z ostatnim w tabeli Lotosem Trefl Gdańsk 1:3. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki (mecze z Fartem, Skrą, ZAKSĄ), ale tylko niepoprawni optymiści wierzą w awans do play-off akademików (tracą 5 punktów do ósmych w tabeli kielczan).

W obecnym sezonie władze PlusLigi zamknęły rozgrywki, więc wydawałoby się, że o byt Indykpol może być spokojny. Formalnie bowiem nikt nie spada z najwyższej klasy rozgrywkowej i nikt do niej nie awansuje. Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Artur Popko zapowiada jednak, że ostatnie drużyny ligi nie mogą czuć się bezpieczne. Na tę chwilę najgorszymi są Lotos Trefl i Indykpol (odpowiednio 10. i 9.). Dodatkowo na ich niekorzyść świadczy parę zapisów regulaminu. Jeden z nich mówi o odpowiedniej atrakcyjności meczów z udziałem danego zespołu.Sezon się jeszcze nie skończył, więc z wszystkimi opiniami na temat wypełnienia punktów regulaminu przez poszczególne drużyny musimy zaczekać. Natomiast pewne jest jedno. Ostatnia ekipa rozgrywek zostanie poddana analizie od A do Z – mówi Popko.

Trzeba jednak także pamiętać o kolejnym punkcie regulaminu, według którego w sezonie koniecznie trzeba odnieść co najmniej pięć zwycięstw. Tymczasem zarówno olsztynianie, jak i gdańszczanie mają ich po trzy. Co ciekawe Lotos Trefl aż dwie swoje wygrane zawdzięcza Indykpolowi, którego pokonał 3:0 i 3:1. – Wygrywanie w PlusLidze nie jest sprawą łatwą, jej poziom jest bardzo wysoki. My, jako władze tej zawodowej ligi, dobrze o tym wiemy. Z drugiej strony musimy dbać o odpowiednią atrakcyjność każdego pojedynku – dodaje Popko.

Autor: Michał Koronowski – więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved