Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Kowalski: Pojedziemy do Rzeszowa walczyć o zwycięstwo

Mariusz Kowalski: Pojedziemy do Rzeszowa walczyć o zwycięstwo

fot. archiwum

W najbliższy weekend siatkarze Avii Świdnik zmierzą się w meczu na szczycie w Rzeszowie z AKS. Wynik tej konfrontacji najprawdopodobniej zadecyduje o tym, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Obecnie na prowadzeniu jest Avia Świdnik, ale ewentualne zwycięstwo gospodarzy sprawi, że drużyny zamienią się miejscami. Według trenera lubelskiego zespołu fakt, że jego podopieczni zagrają na wyjeździe, może być ich atutem. – Lepiej radzimy sobie na wyjazdach. Niewątpliwie spowodowane jest to też dodatkową presją, związaną z występem przed własnymi kibicami – uważa Mariusz Kowalski.

Jednak nie wiadomo, czy Avia do sobotniego spotkania przystąpi w komplecie. Być może nie będzie mógł zagrać rozgrywający Piotr Milewski, który dopiero dochodzi do siebie po kontuzji. – W minionym tygodniu w zajęciach nie uczestniczył rozgrywający Piotr Milewski. Przed trzema tygodniami w Ropczycach Piotrek zderzył się z Jarkiem Rarakiem i ma pęknięty kciuk prawej ręki. Nie ukrywam, że taka sytuacja mnie martwi. Miałem ograniczone pole manewru na treningach oraz w ostatnim meczu ligowym z Wawelem Kraków – opowiada na łamach Dziennika Wschodniego Kowalski.

Mimo kłopotów kadrowych szkoleniowiec Avii zdaje sobie sprawę z tego, że to jego zawodnicy są faworytem sobotniej konfrontacji. – Wiadomo, że z racji zajmowanego pierwszego miejsca w grupie to my jesteśmy faworytem każdego spotkania, także tego w Rzeszowie. Mimo problemów kadrowych pojedziemy do AKS walczyć o zwycięstwo. Dobrze byłoby utrzymać pierwsze miejsce przed play-off – kończy opiekun świdniczan.źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved