Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antonin Rouzier: Z chęcią zostanę w Polsce na dłużej

Antonin Rouzier: Z chęcią zostanę w Polsce na dłużej

fot. Cezary Makarewicz

- Jeśli dostanę ciekawe propozycje, to z chęcią zostanę w Polsce. Dobrze mi się tu żyje, siatkówka jest na wysokim poziomie, mogę się rozwijać, więc jeśli tylko ktoś zaproponuje mi pozostanie w Polsce - z chęcią się zgodzę - mówi siatkarz ZAKSY, Antonin Rouzier.

Miał pan wiele innych propozycji. Dlaczego zdecydował się akurat na ZAKSĘ?

Antonin Rouzier:Moim zdaniem ZAKSA jest świetnym zespołem, z wieloma znakomitymi graczami i całym zapleczem. Miałem kilka innych propozycji, to prawda, z tego co pamiętam 3 lub 4, ale zdecydowałem, że będę grał w Kędzierzynie. Ta oferta spodobała mi się najbardziej.

Dlaczego chciał pan występować w naszej lidze?Dla mnie Polska jest typowo siatkarskim krajem. Ludzie tutaj uwielbiają siatkówkę, oglądają praktycznie wszystkie mecze w telewizji, przychodzą na halę. Większość spotkań jest także transmitowana w telewizji, co podnosi popularność tego sportu. Uważam, że siatkówka jest numerem jeden w Polsce jeśli chodzi o sport. Spójrzmy chociażby na Rosję. Tam poziom jest bardzo wysoki, lecz siatkówka nie jest tak popularna, a sami gracze bardzo mało znani.

Czy odczuwa pan problemy ze zdrowiem? Grania jest dużo i jest to ogromne obciążenie dla organizmu, co może powodować różnego rodzaju kontuzje.

Trudno jednoznacznie ocenić, czy mam problemy zdrowotne. Jak każdego zawodnika od czasu do czasu bolą kolana i plecy. Ale to normalne jeśli gra się na takim poziomie i profesjonalnie uprawia sport.

Jakie są pańskie plany na przyszłość? Zamierza pan zmienić klub czy jednak zostać w Polsce na dłużej?

Jeśli dostanę ciekawe propozycje, to z chęcią zostanę w Polsce. Dlaczego nie? Dobrze mi się tu żyje, siatkówka jest na wysokim poziomie, mogę się rozwijać, więc jeśli tylko ktoś zaproponuje mi pozostanie w Polsce – z chęcią się zgodzę.

Rozmawiała Anna Hołub – pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved