Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 18.02.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XII kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Podczas kolejki miało miejsce niezwykle słodkie podziękowanie dla wszystkich głosujących w plebiscycie Łodzianin Roku 2011 na Wojciecha Ulatowskiego, prezesa Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej. W przerwach pomiędzy meczami na zawodników oraz kibiców czekał pyszny tort, przy którym wszyscy mieli okazję pogratulować nominacji finaliście plebiscytu.

W ekstraklasie kobiet niespodzianką zakończyło się spotkanie pomiędzy aspirującą do gry o medale drużyną Stacja Nowa Gdynia, a ostatnim w tabeli zespołem Junior Piątkowisko, który nadzwyczaj łatwo w trzech setach pokonał faworyzowanego rywala.

W ekstraklasie mężczyzn niezwykle zacięta i ciekawa walka o jak najlepsze rozstawienie przed rundą play-off. Po XII kolejce spotkań na fotel lidera powróciła Iskra, pewnie wygrywając swoje spotkanie oraz wykorzystując sensacyjną porażkę 2:3 zespołu Dzikusy w meczu przeciwko Superacie, a także dzięki zwycięstwu drużyny Piazza Cafe nad zespołem PGE po bardzo wyrównanym, pięciosetowym spotkaniu.

XII kolejka nie przyniosła natomiast niespodzianek w I lidze kobiet. Wszystkie spotkania zakończyły się pewnymi zwycięstwami w trzech setach drużyn sklasyfikowanych w górnej części tabeli. Prowadząca w rozgrywkach drużyna Dzikusy II pokonała ZSO 4, druga drużyna tabeli – Wyborowe – gładko uporała się z Salos Wodna, a trzecie Tsunami pokonało Energię.

W I lidze mężczyzn bardzo emocjonujący mecz rozegrały zespoły Sbornej oraz Lozametu, który po zwycięstwie 3:2 zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce, a tym samym walkę o awans do ekstraklasy. Również pięć setów rozegrali siatkarze drużyny Bez Nazwy oraz Volley Team. Z tej potyczki zwycięsko wyszli Ci pierwsi, podtrzymując swoje szanse na grę w pierwszej czwórce.

Zacięta walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej miała również miejsce w II lidze mężczyzn. Ciekawie zapowiadające się spotkanie pomiędzy sąsiadującymi w tabeli drużynami Brukland oraz AMC niespodziewanie zakończyło się szybkim zwycięstwem tych drugich, co spowodowało zamianę miejsc pomiędzy tymi zespołami. Natomiast siatkarze SWSPiZ oraz Sokoła II po zwycięstwach w swoich pojedynkach zapewnili sobie czołowe dwie lokaty przed rundą play-off.

W III lidze mężczyzn za niespodziankę należy uznać ugrany punkt i wyrównaną walkę przedostatniej drużyny tabeli, VC Chlory, w meczu przeciwko aspirującej do awansu drużynie Dell, która wyszła obronną ręką z tego spotkania dopiero po tie-breaku. Także pięć setów potrzebne było do wyłonienia zwycięzcy w rywalizacji zespołów walczących o prawo gry w wyższej lidze, w której lider Volley Centrum pokonał siatkarzy Wareckiej, a tym samym zapewnił sobie miejsce w pierwszej czwórce.

Na następną kolejkę zapraszamy 25.02.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki oraz tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved