Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sandra Biernatek: Dla nas każdy mecz jest ważny

Sandra Biernatek: Dla nas każdy mecz jest ważny

- Dla nas każdy mecz jest ważny. Chcemy grać dobrze i przede wszystkim skutecznie - powiedziała Sandra Biernatek, przyjmująca drugoligowej AGH Galeco Wisły Kraków. - Przy tym musimy wyeliminować jak największą ilość własnych błędów - dodała.

Zła passa pojedynków z Dalinem w Myślenicach została przerwana…

Sandra Biernatek:Dziewczyny z Dalina były bardzo dobrze przygotowane oraz zmotywowane do tego meczu. Chociaż spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Wisły, to nie był to dla nas łatwy pojedynek. Pierwszy set to obustronna wymiana punkt za punkt – mocne ataki, świetna obrona obu drużyn. Druga partia to już nasza dominacja. Gra kombinacyjna, mocna zagrywka, która uniemożliwiła wyprowadzenie ataku naszym przeciwniczkom. Set trzeci niestety rozpoczął się od naszych błędów. Cały set „goniłyśmy przeciwnika”, jednak ostatecznie wygrałyśmy całe spotkanie.

Patrząc na różnicę punktów dzielącą oba zespoły nie powinnyście mieć problemów ze zwycięstwem. Tymczasem mimo trzech setów, spotkanie do łatwych nie należało.

Nie lekceważmy przeciwnika, z którym gramy. Nie jest dla nas istotne, które miejsce w tabeli zajmuje. Niestety w naszej grze zdarzają się jeszcze momenty dekoncentracji. Wdrażamy już w naszą grę nowe zagrania taktyczne, które zaproponował nam trener Wojtowicz. Trener dzieli się z nami swoim doświadczeniem, a także wprowadza pewne zmiany, które zaskoczą niejednego przeciwnika.

Teraz przed wami dwutygodniowa przerwa. Jak wykorzystają ją zawodniczki Wisły Kraków?

Ten czas na pewno wykorzystamy na ciężką pracę. Trenerzy rozpisali nam intensywny plan, który realizujemy każdego dnia. Siłownia i dodatkowe treningi poranne na pewno przyniosą oczekiwane rezultaty. Jesteśmy mocno zmotywowane przez trenerów i nie boimy się ciężkiej pracy.

Do końca rundy zasadniczej zostały dwa mecze. Chyba już niewiele się zmieni w pierwszej czwórce, czy też wierzycie, że uda się jeszcze przeskoczyć Karpaty Krosno?

Dla nas każdy mecz jest ważny. Jak powiedział trener – nie kalkulujemy. Naszym celem jest grać dobrze i przede wszystkim skutecznie, eliminując jak największą ilość własnych błędów. Tworzymy zgrany zespół, któremu niestety czasami przytrafiają się proste błędy.

Na co stać Wisłę w play-off? Konkurencja w wyścigu do turnieju mistrzyń wydaje się bardzo wymagająca?

Od kiedy pamiętam (uśmiech) konkurencja w turnieju mistrzów zawsze stała na wysokim poziomie. W turnieju finałowym spotykają się mistrzowie czterech grup. Mamy jasno postawiony cel i mocno wierzymy w to, że możemy go zrealizować.