Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne zwycięstwo lubinian

I liga M: Ważne zwycięstwo lubinian

Po ubiegłotygodniowej porażce z AZS-em Nysa 1:3 "miedziowi" w pełni zrehabilitowali się i pokonali we własnej hali MKS MOS Będzin 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Cuprum awansowało na ósmą pozycję w tabeli i ma punkt przewagi nad będzinianami.

Było to bardzo trudne spotkanie, które zakończyło się dla lubińskiej ekipy wygraną za trzy punkty. Od początku meczu trwała ostra walka, a żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Gra toczyła się punkt za punkt i dopiero w końcówce pierwszej odsłony gospodarze udowodnili swoją wyższość. Drugi set układał się po myśli podopiecznych Pawła Szabelskiego, kilka skutecznych bloków gości odwróciło losy tego seta i było 1:1. W trzeciej odsłonie spotkania sytuacja zmieniła się – goście prowadzili 22:20, ale to gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu i cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii. Czwarta odsłona meczu od początku ułożyła się po myśli miejscowej ekipy, która kontrolowała jego przebieg i wywalczyła jakże cenne zwycięstwo.

Obydwa zespoły imponowały w tym meczu skutecznością w ataku, popisywały się niesamowitymi obronami i ogromną wolą walki, a kibice mogli zobaczyć naprawdę ciekawe i emocjonujące widowisko.

Cuprum Lubin – MKS MOS Będzin 3:1
(25:20, 22:25, 25:23, 25:21)