Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tie-break w Krakowie, zwycięstwo Energetyka

I liga M: Tie-break w Krakowie, zwycięstwo Energetyka

Wanda Kraków przegrała we własnej hali z drużyną Energetyka Jaworzno 2:3. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący, obfitował w zmienność wydarzeń i akcji na boisku. Pomimo zdobytego punktu krakowianie nadal plasują się na ostatnim miejscu w tabeli.

Pierwsze dwa punkty w meczu zdobyli jaworznianie, (w tym po asie serwisowym Kamila Kwasowskiego). Przy stanie 3:7, można było już stwierdzić, że serwis będzie mocną stroną „energetycznych” w tym dniu. Sama zagrywka jednak nie wystarczyła, seria błędów ze strony przyjezdnych pozwoliła rywalom osiągnąć remis. W tym momencie o czas poprosił trener Gerymski. Bardzo dobrze serwował Dominik Żmuda, co pomogło siatkarzom z Jaworzna wyjść ponownie w tym secie na dwupunktowe prowadzenie. Gospodarze zdołali dogonić ekipę z Jaworzna po błędzie Dominika Żmudy w ataku. Skutecznym blokiem pierwszą odsłonę zakończył Dominik Żmuda, 26:24.

Już na początku drugiego seta podopieczni Sławomira Gerymskiego popisali się serią trzech udanych bloków pod rząd, (3:3). Po chwili jaworznicki team wysunął się na trzypunktowe prowadzenie. Przy stanie 11:13 o przerwę poprosił trener Silczuk. Czas poskutkował, krakowianie mieli już na koncie jedno oczko więcej od „energetycznych”. W ataku, jak zwykle, siatkarze Energetyka mogli liczyć na Pawła Adamajtisa, (16:16). Kolejnym asem serwisowym na tym etapie seta popisał się Dominik Żmuda. Gospodarze zdołali odskoczyć rywalom w końcówce i nieklarowna decyzja sędziego zakończyła tę partię, 25:23.

Na początku trzeciego seta gospodarze musieli już odrabiać trzy punkty do jaworznian, (1:4). Wynik ten uśpił chyba czujność gości i Wanda Instal Kraków dogoniła rywali. Bardzo dobry blok Adamajtisa ustalił wynik na 8:11. Przy stanie 8:12 grę przerwał trener z Krakowa. Jak się okazało – była to słuszna decyzja i po chwili to trener gości musiał udzielić wskazówek swoim siatkarzom, 11:12. As serwisowy Picia wprawił Gerymskiego w złość i trener postanowił ponownie wykorzystać swój czasowy przywilej. W 60 minucie meczu kontuzji doznał Mariusz Syguła. W tej partii na pochwałę w szeregach gości zasługiwał Adam Michalski, który kąsał przeciwników atakiem ze środka. Mimo że Dominik Żmuda bardzo dobrze zagrywał, jego skuteczność w ataku była nie najlepsza, 19:19. Nie przeszkodziło to jednak w wygraniu tej odsłony do 23.

Czwarte starcie w meczu rozpoczęło się od ucieczki gości na 2 punkty. Wanda pokazała, że ma charakter i chce wygrać na swoim terenie. W krótkim odstępie czasu to jej zawodnicy byli przysłowiową „myszką”, 11:7. Chwilę potem o czas poprosił Sławomir Gerymski. Na boisku pojawił się Mateusz Jędryczka, który „sypnął” kilka dobrych piłek. Krakowianie nie dali jednak pograć gościom i gdy na tablicy świetlnej widniało 19:13, drugi czas wykorzystał trener Gerymski. Gospodarze kontrolowali grę do końca seta, 25:17. Zwycięzcę musiał więc wyłonić tie-break.

Ostatnia partia zaczęła się po myśli przyjezdnych (2:0). Paweł Adamajtis trafił w boisko i Energetyk wygrywał już 4:1. Zawodnik ten porwał swój zespół do walki dobrymi atakami i asem serwisowym, 7:3. Podopieczni trenera Gerymskiego zablokowali rywala na siatce i stan meczu zmienił się na 11:7. Kolejne akcje pozwoliły jaworznianom wypracować jeszcze większe prowadzenie, 13:8. Wygranie tego meczu przez zespół przyjezdny było już tylko formalnością. Ostatni set zakończył się wynikiem 15:10, a cały mecz, po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku, 3:2 dla gości.