Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol znowu zwycięski

I liga M: Pekpol znowu zwycięski

W 19. kolejce I ligi mężczyzn siatkarze Pekpolu Ostrołęka triumfowali nad zespołem Ślepska Suwałki. Wygrana za trzy punkty umocniła ostrołęczan na drugim, natomiast suwalczan na siódmym miejscu w klasyfikacji ogólnej.

W premierowej odsłonie spotkania podopieczni Andrzeja Dudźca dzięki dobrej grze blokiem wypracowali sobie czteropunktową przewagę, co zmusiło Adama Aleksandrowicza do przerwania gry. Po jej wznowieniu w zespole gospodarzy rewelacyjnie funkcjonował atak, który sprawiał, że przewaga ostrołęczan szybko się powiększała, 18:13. W końcówce seta suwalczanie poprawili jakość swojej gry, w konsekwencji czego ponownie nawiązali kontakt punktowy z rywalem, 20:22. Więcej spokoju i zimnej krwi w ostatnich akcjach zachowali jednak gospodarze i to wystarczyło, by zwyciężyć w pierwszym secie 25:21.

W drugiej części meczu gospodarze prowadzili już 11:6. W zespole Pekpolu bardzo dobrze wyglądała gra przede wszystkim atakiem, który niemal zawsze był elementem kończącym. Zmotywowani suwalczanie, również dzięki mocnym i efektownym atakom, doprowadzili do remisu 14:14, po czym spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. W końcówce gospodarze próbowali jeszcze przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę, doprowadzili nawet do remisu 20:20, jednak w ostatecznym rozrachunku musieli uznać wyższość zespołu Adama Aleksandrowicza.

Początek trzeciej odsłony spotkania był wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Kibice byli świadkami ciekawych rozwiązań zarówno w zespole Pekpolu, jak i Ślepska, 13:11. W dalszym momencie gry wydarzenia na boisku całkowicie zdominował zespół gospodarzy, chociaż woli walki nie można odebrać gościom. Po autowym ataku gości trzecią część meczu można było uznać za zakończoną, 17:25.

Set czwarty był łudząco podobny do trzeciego, bowiem jego początek był wyrównany, a po osiągnięciu rezultatu 4:3 na korzyść Pekpolu, ten za sprawą dobrej gry, szczególnie blokiem i atakiem, objął wysokie prowadzenie, 18:10. W końcówce suwalczanie doszli do głosu jeszcze tylko pięć razy. Dzięki koncentracji i konsekwentnej grze drużyna Pekpolu Ostrołęka zwyciężyła czwartego seta 25:15 i całe spotkanie 3:1.

Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 3:1
(25:21, 22:25, 25:17, 25:15)