Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek z Trzebnicy postraszył AZS KSZO

I liga K: Beniaminek z Trzebnicy postraszył AZS KSZO

W Ostrowcu Świętokrzyskim spotkały się zespoły z dolnej części tabeli I ligi kobiet. Po wyrównanej walce lepszy okazał się zespół KSZO, pokonując beniaminka z Trzebnicy 3:1. Siatkarki Dariusza Daszkiewicza wciąż mają szansę na uniknięcie gry w play-out.

Po wyrównanym początku pierwszej odsłony meczu mało kto przy Świętokrzyskiej spodziewał się, że przegrywające 10:18 siatkarki Jarosława Bodysa zdołają się podnieść i doprowadzić do zaciętej końcówki. Duża w tym zasługa miejscowych, które seriami zaczęły popełniać błędy. Ze stanu 18:10 bardzo szybko zrobiło się 24:19, a po kolejnym błędzie Mazur prowadzenie ostrowczanek wynosiło zaledwie jedno oczko (24:23). Kto wie, czy przyjezdne nie doprowadziłyby do wyrównania? Po wymianie piłek sędziwie odgwizdali beniaminkowi z Trzebnicy błąd podwójnego odbicia, dzięki czemu AZS KSZO wygrał pierwszego seta 25:23.

Drugi set rozpoczął się po myśli akademiczek, które po błędzie Aleksandry Szymańskiej prowadziły 7:1. Schody dla zespołu Dariusza Daszkiewicza zaczęły się przy stanie 16:8. Wydawało się, że ośmiopunktowa zaliczka wystarczy, aby wygrać kolejną odsłonę meczu. Nadzieje te okazały się płonne. Sygnał do ataku dała trzebniczankom Judyta Gawlak, a przewaga AZS KSZO zmalała do dwóch oczek (16:14). Niemoc po stronie gospodyń przełamała Brojek, ale gdy punkt zdobyła Małgorzata Lech, na tablicy wyników było 17:17. Od tego momentu gra się wyrównała. Przy stanie 22:22 Małgorzata Ślęzak zatrzymała Iwonę Kosiorowską, a wynik partii ustaliła Katarzyna Boroń.

Uskrzydlone wygraną trzebniczanki od mocnego uderzenia rozpoczęły kolejną odsłonę meczu. Po serii błędów miejscowych prowadziły 5:1, ale ich przewaga nie trwała długo, bo po chwili był już remis (6:6). Podopieczne Jarosława Bodysa ponownie uciekły rywalkom na 10:7, jednak i tym razem prowadzenie szybko zniknęło, ponieważ sędziwie odgwizdali błąd Gaudii i było już 11:11. Od tego momentu oba zespoły na zmianę wychodziły na prowadzenie. Dopiero przy stanie 20:20 dwukrotnie w ataku pomyliły się siatkarki z Trzebnicy, a na 23:20 podwyższyła Katarzyna Brojek. Trzypunktowa zaliczka wystarczyła miejscowym do wygranej w secie trzecim. Czwartą partię podopieczne Dariusza Daszkiewicza otworzyły wynikiem 6:0, do samego końca kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. AZS KSZO wygrał z Gaudią Trzebnica 25:17.

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Gaudia Trzebnica 3:1
(25:23, 24:26, 25:22, 25:17)