Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Frauke Dirickx: Musimy wygrać przynajmniej jeden mecz w Sopocie

Frauke Dirickx: Musimy wygrać przynajmniej jeden mecz w Sopocie

fot. archiwum

Po zwycięstwie w pierwszej rundzie play-off nad PTPS Piła dąbrowiankom do złotego medalu pozostały dwa kroki, pierwszy z nich to Atom Trefl Sopot. Na temat półfinału oraz ćwierćfinału z PTPS-em wypowiedziała się Frauke Dirickx, rozgrywająca Tauronu MKS.

Po zdobyciu Pucharu Polski zespoły PlusLigi Kobiet nabrały jeszcze większego respektu do dąbrowianek, co jednak nie jest równoznaczne z wyeliminowaniem wszystkich błędów w grze oraz nie zapewnia wygranej nawet na najtrudniejszym terenie. Doskonałym potwierdzeniem była pierwsza ćwierćfinałowa konfrontacja w Pile, gdzie MKS wygrał dopiero w tie-breaku. – Gra w Pile zawsze jest trudna, rywalki zdawały sobie z tego sprawę, dlatego postawiły wszystko na jedną kartę. Niewiele brakowało, a PTPS wygrałby, ale myślę, że to my byłyśmy lepszym zespołem i zasłużyłyśmy na zwycięstwo. Po tym meczu miałyśmy świadomość, że wracamy na rewanż do domu i będzie trochę łatwiej – powiedziała Frauke Dirickx, rozgrywająca Tauronu MKS. – W drugim spotkaniu zagrałyśmy bardzo dobrze w bloku i zagrywce. Zatrzymałyśmy dwie środkowe PTPS-u, które są bardzo dobrymi zawodniczkami, trudno z nimi toczyć pojedynki na siatce – przyznała zagłębiowska rozgrywająca.

Jak wiadomo Atom Trefl Sopot nie jest wygodnym rywalem dla dąbrowskiej ekipy, gdyż większość spotkań na swoją korzyść rozstrzygały sopocianki. – Nie możemy lekceważyć Atomu, gdyż mają w składzie bardzo dobre siatkarki. Musimy jechać do Sopotu i spróbować wygrać przynajmniej jeden mecz, jednak nie możemy gdybać, gdyż jeśli chcemy zdobyć mistrzostwo, to musimy pokonać każdy zespół – podkreśliła Frauke Dirickx.

Autorka artykułu: Olga Krzysztofik – Sportowe Faktyźródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved