Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Ten mecz mieliśmy wygrać i tak się stało

Andrzej Kowal: Ten mecz mieliśmy wygrać i tak się stało

fot. Cezary Makarewicz

Asseco Resovia Rzeszów w trzech setach uporała się z AZS Politechniką Warszawską. Na pomeczowej konferencji prasowej wszyscy zgodnie podkreślali, że elementem, który w głównej mierze ustawił to spotkanie, była zagrywka rzeszowian.

Kapitan akademików Marcin Nowak rozpoczął konferencję od gratulacji dla drużyny zwycięskiej. Najwyższy siatkarz PlusLigi przyznał, że to zagrywka miała dzisiaj ogromne znaczenie, lecz jednocześnie próbował doszukiwać się plusów w grze swojej drużyny. – Na pewno w niektórych momentach podjęliśmy walkę i pokazaliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę, lecz to okazało się za mało. Siła zagrywki, jaką dysponują rzeszowianie, była ogromna i nie pozwoliła nam rozwinąć skrzydeł w dzisiejszym meczu – powiedział.

Od dłuższego czasu pojawiały się głosy o problemach finansowych warszawskiego zespołu. Wydawać się jednak może, że kłopoty te nie przekładają się na wyniki sportowe drużyny ze stolicy, o czym może świadczyć wywalczony jeden punkt w meczu ze Skrą Bełchatów, czy wyeliminowanie rosyjskiego Dynama Krasnodar z Pucharu Challenge. Jak mówi Marcin Nowak, kiedy drużyna pojawia się na boisku, wszelkie złe myśli odkłada na bok. – Uważam, że same problemy finansowe nie mają wpływu na naszą grę. Staramy się o nich nie myśleć. Po prostu wychodzimy na boisko, gramy i robimy wszystko, aby za każdym razem zagrać jak najlepsze spotkanie. Często nam to wychodzi, lecz dzisiaj przeciwnik postawił za wysokie warunki, tak jak powiedziałem – szczególnie w elemencie zagrywki – zakończył środkowy.

Takiego samego zdania był Olieg Achrem.Stawiamy na zagrywkę i już pomału stabilizujemy ten element, co może cieszyć. Oczywiście wyrządzamy tym samym wiele szkody rywalom. Mam nadzieję, że serwis będzie naszym atutem już do końca sezonu – wyraził swoją opinię kapitan zespołu z Podkarpacia. – Najważniejsze są trzy punkty dopisane do ligowej tabeli i teraz koncentrujemy się na wyjazdowym meczu z Delectą Bydgoszcz – dodał.Mógłbym w stu procentach powtórzyć słowa Marcina – zaczął trener Radosław Panas.Resovia wywarła na nas bardzo dużą presję zagrywką i tutaj upatruję tej różnicy w dzisiejszym meczu. Jeśli udało nam się przyjąć do siatki, wtedy byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla rzeszowian. Dużo wykonanych mocnych zagrywek i bezpośrednich asów przy małej ilości błędów – to było głównym czynnikiem, który przeważył szalę na korzyść Resovii – podsumował trener Politechniki.

Andrzej Kowal na początku podkreślił wagę meczu z warszawianami. – Ten mecz mieliśmy wygrać i tak się stało. Było to ważne spotkanie dla nas, bo każdy punkt w tej końcówce ligi jest dla nas cenny. Powtórzę to samo, co moi poprzednicy, ponieważ nic innego powiedzieć się nie da. Graliśmy bardzo dobrze w zagrywce. Jest to nasz mocny element już od kilku spotkań – podkreślił trener Asseco Resovii. – W tym momencie możemy się już koncentrować na kolejnym meczu z Bydgoszczą. Mam nadzieję, że utrzymamy naszą zwycięską passę i co najważniejsze – poziom, jaki prezentujemy – zakończył Andrzej Kowal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved