Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Kamiński: Wagner to fajny gość

Adam Kamiński: Wagner to fajny gość

fot. archiwum

Ubiegłosezonowe „odkrycie" Grzegorza Wagnera, a zarazem jeden z podstawowych środkowych i najdłużej grających zawodników Farta Kielce - Adam Kamiński coraz rzadziej pojawia się w pierwszym składzie, ale nie zamierza rezygnować z walki o miejsce w szóstce.

Wygraliście spotkanie, w którym Farta nie stawiało się w roli faworyta. Był to moment przełomowy dla zespołu?

Adam Kamiński: – W meczach z Jastrzębiem zawsze mamy szczęście. Wygrywaliśmy z nimi również w zeszłym sezonie. Na pewno był to przełom dla drużyny, przegraliśmy siedem spotkań z rzędu, więc w końcu musieliśmy wygrać.

Polepszyła się atmosfera na treningach?– Po wygranym meczu atmosfera zawsze się poprawia. Nie sądzę jednak, żeby do tej pory istniały jakieś problemy. Wszyscy tak mówią, być może tak to właśnie z zewnątrz wyglądało, jednak ja w ten sposób tego nie widzę.

W ostatnim czasie komentarze kibiców nie należały do pochlebnych…

– To zawsze się zdarza, gdy drużyna przegrywa. Trzeba o tym nie myśleć i po prostu grać. Na razie to się opłaciło i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej.

A co z opiniami na temat trenera? Jaki naprawdę jest Grzegorz Wagner?

– Wagner to fajny gość. Jest bardzo doświadczony, zresztą jego tata też był. Zna się dobrze na tej dyscyplinie.

W ostatnim spotkaniu na boisku pojawił się pan tylko w secie trzecim. Szczególny rodzaj rywalizacji z Grzegorzem Kokocińskim jest mocno odczuwalny?

– Tak właśnie powinno być. Rywalizacja między zawodnikami zdecydowanie powinna istnieć. Po to tam jesteśmy, żeby walka była. Dobrze, że Grzesiek wszedł na boisko, bo także dzięki temu wygraliśmy. I oby tak dalej.

Następny mecz będziecie grać w Kielcach. Pojedynek z AZS Indykpolem Olsztyn będzie próbą udowodnienia, że wynik z Jastrzębia nie był przypadkiem?

– Oczywiście. To będzie bardzo ważny mecz. AZS Olsztyn w tabeli jest niżej od nas, więc musimy wygrać, aby zagrać w play-offach.

Jak wygląda obecnie pańska sytuacja w reprezentacji Kanady?

– Miałem z tym troszkę szczęścia, ale obecnie jestem w kadrze. W maju i czerwcu gramy przeciwko Polsce w ramach Ligi Światowej.

Występy przeciwko polskiej reprezentacji są wyjątkowe?

Na pewno tak. Dwa lata temu byłem na Mistrzostwach Świata, gdzie też graliśmy przeciw Polsce, mogłem wtedy wejść na boisko. Z polską ekipą wygrać będzie bardzo ciężko. W ciągu ostatnich dwóch lat stała się jedną z najlepszych drużyn na świecie.

Autorka wywiadu: Karolina Cichoń
Cały wywiad w: CKsport

 

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved