Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Radomianki walczyły, ale KS Murowana Goślina lepsza

I liga K: Radomianki walczyły, ale KS Murowana Goślina lepsza

Siatkarki KS Murowana Goślina były faworytem spotkania z zespołem z Radomia i nie było niespodzianki. Goślinianki wygrały w trzech setach, ale nie da się ukryć, że nie był to dla nich łatwy mecz. Radomianki cały czas mają szansę na czwórkę.

Radomianki rozpoczęły to spotkanie przegrywając w pierwszym secie 0:2, ale po ataku Karoliny Michalskiej gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 5:5, a po punktowej zagrywce Magdaleny Hawryły wyjść na prowadzenie 6:5. Następnie do stanu 11:11 żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć chociażby na dwa punkty. Dopiero po akcjach Alicji Malinowskiej i Magdaleny Fedorów zrobiło się 14:11 dla goślinianek, jednak w dużej mierze dzięki dobrej grze Karoliny Michalskiej radomianki doprowadziły do wyrównania 18:18 i następnie do stanu 22:22 wynik ponownie oscylował wokół remisu, a emocji na parkiecie na pewno nie brakowało. Kiedy jednak zablokowana została Sandra Cabańska, zrobiło się 24:22 dla przyjezdnych, ale po chwili pomyłka w ataku siatkarek z Murowanej Gośliny doprowadziła do remisu 24:24. Partię zakończył blok na Cabańskiej i goście prowadzili 1:0.

Po błędach ekipy z Radomia „piecyki” od także set numer dwa rozpoczęły od prowadzenia, kiedy to tablica pokazywała wynik 4:1, a po chwili było już 7:2, ale po asie serwisowym Miroslavy Kijakovej, która powróciła na boisko w miejsce Marty Natanek (weszła w pierwszym secie i została na boisku), było już 7:4. Po ataku Alicji Malinowskiej goślinianki miały już pięć punktów przewagi (11:6) i mimo że w pewnym momencie po atakach Aleksandry Theis Jadar AZS odrobił dwa punkty, to po akacji Aleksandry Trojan i pomyłkach Kijakovej było już 15:8. Po czasie na życzenie trenera Jacka Skroka gospodynie zdobyły dwa punkty z rzędu, ale przyjezdne w pełni kontrolowały boiskowe poczynania w tym fragmencie seta i po pomyłce Theis było już 17:10. Radomianki nie zamierzały jednak wcale oddawać pola, bowiem kilka minut później było już tylko 20:16 dla gości, po ataku Sandry Cabańskiej, a po punktowych zagrywkach tej zawodniczki i ataku Aleksandry Theis na tablicy pojawił się wynik 21:20. W końcówce lepsze okazały się już jednak przyjezdne i po ataku Fedorów prowadziły w setach 2:0.

Po asie serwisowym Beaty Strządały goślinianki prowadziły w trzecim secie 3:1, ale po ataku Kijakovej było już 3:3. Atak Malinowskiej pozwolił przyjezdnym ponownie odskoczyć na dwa oczka, a po bloku na Michalskiej było już 10:7. Radomianki jednak szybko doprowadziły do remisu, kiedy to najpierw na zagrywce pomyliła się Beata Strządała, a następnie udanie atakowała Theis (11:11), ale po błędach tej zawodniczki przyjezdne odskoczyły na 14:11. Myliły się też jednak rywalki, wskutek czego na tablicy ponownie był remis (15:15). Wyrównany wynik nie trwał jednak długo, bowiem po ataku Theis i pomyłce Strządały było 19:17 dla gospodyń, które dwupunktowe prowadzenie utrzymywały do stanu 21:19, kiedy to po ataku Skiby i pomyłce Hawryły zrobiło się 21:21, a następnie po bloku na Theis – 23:21 dla przyjezdnych. Takie prowadzenie utrzymały one już do końca meczu, który zakończył atak Agaty Skiby.

Jadar AZS Politechnika Radom – KS Murowana Goślina 0:3
(24:26, 21:25, 23:25)

Jadar AZS: Karbowska, Cabańska, Hawryła, Theis, Michalska, Kijakova, Jagodzińska (libero) oraz Ciesielska, Natanek i Kucharska
KS Murowana Goślina: Archangielskaja, Fedorów, Trojan, Malinowska, Skiba, Strządała, Śliwa (libero) oraz Buławczyk, Jasińska i Wałęsiak