Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Igor Yudin w rosyjskiej Superlidze

Igor Yudin w rosyjskiej Superlidze

fot. archiwum

Zaledwie dwa tygodnie temu siatkarską Polskę obiegła informacja, że zarząd AZS-u Olsztyn rozwiązał umowę z Igorem Yudinem za porozumieniem stron, a Australijczyk zdążył już znaleźć nowy klub. 15 lutego Yudin zadebiutował już w barwach nowej drużyny.

Przypomnijmy, że kontrakt Yudina z drużyną z Warmii został rozwiązany z powodu przedłużających się kłopotów ze zdrowiem siatkarza. Australijczyk nabawił się kontuzji w meczu z kędzierzynianami i miał być gotowy do gry już po kilku tygodniach rehabilitacji. Leczenie jednak wciąż przedłużało się, w związku z czym obie strony zdecydowały się zakończyć współpracę.

Igor Yudin nie musiał długo szukać nowego pracodawcy i już kilka dni temu związał się kontraktem z Jarosławiem Jarosławiczem, rosyjskim klubem występującym w dywizji zachodniej i zajmującym piąte miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Australijczyk już 15 lutego zadebiutował na parkietach Superligi, bowiem jego nowy klub mierzył się na wyjeździe z Uralem Ufa. Yudin na boisku pojawił się w trzeciej partii i zdobył cztery „oczka" (trzy w ataku – 50% skuteczności i jedno blokiem). Nie był to jednak szczęśliwy debiut dla tego dobrze znanego w Polsce siatkarza, gdyż jego zespół uległ ekipie gospodarzy w trzech setach.

Igor Yudin w Jarosławiczu zastąpi Władimira Mielnika, który po przyjściu Australijczyka, zgodnie z deklaracjami trenera Oliega Molibogi, „wypadnie" z meczowej „szóstki".źródło: inf. własna, yarvolley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved