Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Noliko Maaseik z Pucharem Belgii

Noliko Maaseik z Pucharem Belgii

fot. archiwum

W niedzielę w Lotto Arena w Antwerpii rozegrany został finał Pucharu Belgii. Po 80 minutach gry pewne zwycięstwo odniósł klub Noliko Maaseik, który w finale pokonał VC Euphony Asse-Lennik 3:0. Było to 14. zwycięstwo w tych rozgrywkach klubu z Maaseik.

Rozgrywki o Puchar Belgii udowodniły, że występująca w ostatnich kilku sezonach polaryzacja w belgijskiej siatkówce na dwa kluby – Noliko Maaseik i Knack Roeselare – została zachwiana. Co prawda nadal niezaprzeczalnie najlepszym belgijskim klubem jest Noliko, jednak coraz większe sukcesy zaczyna osiągać drużyna z Lenniku, która w tym sezonie dwukrotnie pokonała Knack Roeselare (w meczu ligowym i półfinale pucharu), a w tabeli ligowej na koniec fazy zasadniczej zajęła drugie miejsce. To udowadnia, że zdobyte przez ten klub wicemistrzostwo kraju w zeszłym sezonie nie było przypadkiem.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w praktycznie najsilniejszych ustawieniach. Jedyną zmianą w stosunku do większości spotkań w tym sezonie było wystawienie przez Vitala Heynena Kameruńczyka Nathana Wounembainy w miejsce Kevina Klinkenberga, który jednak pojawił się na stałe w szóstce w trzecim secie.

Mecz nie przyniósł większych emocji. W każdej partii grę kontrolowali mistrzowie Belgii. Utrzymując kilkupunktową przewagę, wygrali kolejne sety do 22, 18 i 19. Najlepszymi punktującymi spotkania byli Łotysz Hermans Egleskalns (14 pkt) i Niemiec Dirk Westphal (13 pkt). Obie drużyny prezentowały podobną skuteczność ataku (nieco powyżej 40%). Noliko Maaseik znaczącą przewagę nad swoim przeciwnikiem osiągnęło natomiast w przyjęciu zagrywki (53% idealnego przyjęcia Noliko do 34% Euphony) oraz serwisie (5 pkt bezpośrednio z zagrywki przy 11 błędach Noliko, 1 pkt bezpośrednio z zagrywki przy 14 błędach Euphony).
Dla Noliko Maaseik jest to drugie po Superpucharze trofeum zdobyte w tym sezonie.VC Euphony Asse-Lennik – Noliko Maaseik 0:3
(22:25, 18:25, 19:25)

Składy zespołów:
VC Euphony: Westphal (13), Overbeeke (6), Tolar (7), Radić (7), Claes (4), Verschueren (1), Plot (libero) oraz Barcala (2), Sturkenboom, De Brabandere, Deville i Ramma (1)
Noliko: Egleskalns (14), Van Harskamp (1), Maan (10), Verhees (6), Van De Voorde (7), Wounembaina (3), Derkoningen (libero) oraz Valkiers, Rosiers (1), Klinkenberg (7) i Parkinson

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved