Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Siarka Tarnobrzeg pokonała wicelidera gr. 4

II liga K: Siarka Tarnobrzeg pokonała wicelidera gr. 4

Kolejny raz w tym sezonie siatkarki Anser Siarki zaimponowały charakterem i mimo że przegrywały z wiceliderkami tabeli, siatkarkami Karpat Krosno 0:1, a następnie 1:2, to zeszły z parkietu jako zwyciężczynie i są już pewne udziału w play-off.

Był to dobry, emocjonujący mecz, w którym znacznie więcej było widowiskowych akcji niż przestojów czy błędów. Wygrała drużyna, która była lepsza w najważniejszych momentach.

Tarnobrzeskie siatkarki rozgrywały dobre spotkanie od samego początku. Jednak w pierwszym secie przy stanie 20:17 dla miejscowych coś się w grze gospodyń zacięło, co wykorzystały krośnianki. Siatkarki Karpat dominowały też na początku drugiego seta, w którym wygrywały 9:2 i 11:3. Miejscowe nie spasowały i rozpoczęły pogoń za rywalkami. Po ataku Małgorzaty Hajduk doszły rywalki na 14:14, po chwili zaatakowała Magdalena Sas, w następnej akcji przyjezdne popełniły błąd i było 16:14. Kiedy po przytomnej „kiwce” Barbary Wąż siatkarki tarnobrzeskiej drużyny wygrywały 20:15 stało się jasne, że szansy na wygranie seta nie wypuszczą już z rąk i tak też się stało.

W trzeciej partii po ataku Gabrieli Gasidło w taśmę miejscowe prowadziły 6:5, ale z każdą minutą przewaga była po stronie siatkarek z Krosna, wśród których wyróżniała się stosująca trudną zagrywkę Agnieszka Dziadosz. W czwartym secie przy prowadzeniu Karpat 8:4 wydawało się, iż mecz długo nie potrwa, ale miejscowe zaczęły siać popłoch w szeregach rywalek. Po bloku Jolanty Jabłońskiej i Anny Mysiak było 9:9. Po asie serwisowym Katarzyny Galicy Anser Siarka wygrywała 13:9, a po kolejnym asie, tym razem w wykonaniu Mysiak, było już 19:13. Krośnianki zdołały jednak nie tylko odrobić tę stratę, ale też objęły prowadzenie 23:22. Gospodynie zagrały wtedy z determinacją i wygrały za drugim setbolem. W tie-breaku Karpaty prowadziły 11:10, ale znów miejscowe zachowały więcej opanowania i rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść. – W najważniejszych momentach piątej partii zachowałyśmy więcej opanowania od rywalek i wygrałyśmy. W play-off postaramy się o kolejne miłe niespodzianki – podkreśla Jolanta Jabłońska, siatkarka Siarki.

Anser Siarka Tarnobrzeg – Karpaty Krosno 3:2
(21:25, 25:19, 17:25, 26:24, 15:13)

Siarka: Galica, Hajduk, Mysiak, Jabłońska, Wąż, Sas oraz Matejek
Karpaty: Paluch, Szewczyk, Będą, Gasidło, Dziadosz, Niedziałek, Bielecka (libero) oraz Czarnowska, Witkoś, Mechowska, Jasiorowicz i Warzocha