Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adam Aleksandrowicz: Chyba za mocno chcieliśmy wygrać

Adam Aleksandrowicz: Chyba za mocno chcieliśmy wygrać

fot. archiwum

Siatkarze Ślepska Suwałki po zwycięstwie nad zespołem Wandy Kraków awansowali na szóste miejsce w tabeli pierwszoligowców. - Ważne jest jednak to, że wytrzymaliśmy dwie nerwowe końcówki w poszczególnych setach - mówi trener Aleksandrowicz.

W sobotę pokonaliście Wandę Kraków. Było to wasze drugie zwycięstwo z rzędu. Słabszy okres z początku roku, kiedy zanotowaliście cztery porażki z rzędu, macie już za sobą?

Adam Aleksandrowicz: – Już chyba na dobre przełamaliśmy się. Wygraliśmy dwa mecze z rzędu, zdobyliśmy sześć punktów. My naprawdę jesteśmy w stanie wygrać z każdą drużyną w tej lidze.

Dlaczego więc zaliczyliście serię czterech przegranych?– Źle weszliśmy w nowy rok. Przegraliśmy nieszczęśliwie w Jaworznie, a potem nie mogliśmy się jakoś podnieść. Chyba za mocno chcieliśmy wygrać, to nas spinało i nie pokazywaliśmy tego, co potrafimy.

W sobotę wygraliście 3:1, ale zwycięstwo z ostatnią drużyną w lidze nie przyszło wam łatwo.

– Zgadza się. Ważne jest jednak to, że wytrzymaliśmy dwie nerwowe końcówki w poszczególnych setach. To napawa optymizmem. Chociaż też w niektórych momentach spotkania popełnialiśmy, tak jak w poprzednich pojedynkach, proste błędy. Nie kończyliśmy ataków na pojedynczych blokach. Ostatecznie wygraliśmy, a to zwycięstwo przybliżyło nas do tego, aby po rundzie zasadniczej być w pierwszej ósemce rozgrywek, czyli spokojnie utrzymać się w lidze. Oczywiście jednak jeszcze nie możemy być do końca pewni tego, że będziemy w ósemce, ale mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się to zrealizować. Może wówczas, jak ta presja zejdzie z nas, pokażemy, jak naprawdę potrafimy grać. Na treningach wszystko bowiem wygląda bardzo fajnie. Gramy szybko, kombinacyjnie, gdy jednak przychodzi mecz, dochodzi presja, to wybieramy najprostsze rozwiązania.

*rozmawiał Tomasz Piekarski
*więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved