Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bezproblemowe zwycięstwo Szóstki w Wieliczce

II liga K: Bezproblemowe zwycięstwo Szóstki w Wieliczce

Siatkarki Szóstki Biłgoraj odniosły kolejne zwycięstwo rozgrywkach II ligi kobiet. Podopieczne Kamila Spryszaka dominowały nad drużyną z Wieliczki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i po godzinie gry mogły się cieszyć z kompletu punktów.

Od początku spotkania zawodniczki z Biłgoraja zaczęły uzyskiwać przewagę. Wieliczanki miały problem z dokładnym przyjęciem, przez co często przebijały piłkę za darmo lub atakowały z sytuacyjnych piłek. Z takich prezentów korzystały siatkarki Szóstki, a kiedy atak z drugiej linii skończyła Paula Rauch, drużyna gości prowadziła już 8:2. Fatalne przyjęcie MKS-u sprawiło, że Katarzyna Borowska nie grała środkiem, z kolei po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania była Marta Wyszomirska, która świetnie spisywała się także w bloku. Kiedy po raz kolejny Monika Antos nadziała się na ręce zawodniczek BKS-u, było już 15:7. Seta od początku do końca pod swoją kontrolą miała drużyna gości, pierwszą odsłonę zakończyła punktowa zagrywka Dominiki Kundery (25:14)

Drugiego seta rozpoczął skuteczny blok Marty Wyszomirskiej i Dominiki Żółtańskiej. Kolejne punkty to zasługa serwisu Karoliny Filipowicz, dzięki którym Szóstka wyszła na prowadzenie 4:0. Wieliczanki zaczęły odrabiać straty, a kiedy Monika Antos zdobyła punkt blokiem, MKS przegrywał tylko 2:4. Jednak wyrównana walka nie trwała długo i zawodniczki z Biłgoraja zaczęły powiększać przewagę. Nie do zatrzymania była Paula Rauch, która kończyła kolejne akcje. Po stronie MKS-u żaden z elementów nie funkcjonował tak jak należy, żadna z zawodniczek nie była wstanie przełamać dominacji siatkarek Kamila Spryszaka. Punktowa zagrywka Marty Wyszomirskiej dała pierwszą piłkę setową, którą w następnej akcji wykorzystała Sylwia Obszyńska (25:9)

Trzeciego seta od skutecznej zagrywki zaczęła Karolina Filipowicz i Szóstka szybko wyszła na prowadzenie 5:0. Rozluźniło to drużynę gości, co wykorzystały zawodniczki MKS-u i po serwisie Katarzyny Durbas wieliczanki przegrywały tylko jednym punktem (7:8). Jednak znowu podopieczne Grzegorza Stareńczaka nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki przez dłuży czas, BKS szybko powrócił do swojej gry i odbudował przewagę. Kibice mieli jeszcze nadzieję na podjęcie walki przez gospodynie kiedy Magdalenie Tyrańskiej i Katarzynie Durbas udało się zatrzymać liderkę Szóstki Paulę Rauch. Skuteczny blok na niewiele się jednak zdał, gdyż kolejne punkty zapisywały na swoim koncie zawodniczki Szóstki. Ostatni punkt w tym meczu podarowały wieliczanki, które dotknęły siatki, BKS wygrał ostatnią odsłonę 25:16.

MKS MOS Wieliczka – BKS Szóstka Biłgoraj 0:3
(14:25, 9:25, 16:25)

Składy drużyn :
MKS Wieliczka: Borowska, Durbas, Antos, Tyrańska, Ulmusz, Sapalska, Windak(libero) oraz Kerep i Marczok
BKS Szóstka: Rauch, Żółtańska, Kocemba, Kundera, Wyszomirska, Filipowicz, Pietrzyk (libero) oraz Wszoła, Gorczyca, Obszyńska, Frączek i Blacha