Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejne zwycięstwo Ślepska Suwałki

I liga M: Kolejne zwycięstwo Ślepska Suwałki

fot. archiwum

Podopieczni Adama Aleksandrowicza triumfowali w sobotnim spotkaniu z Wandą Kraków. Kolejne cenne zwycięstwo suwalczan zapewniło im szóstą lokatę w klasyfikacji ogólnej. Zatem o złej passie tego zespołu możemy już zapomnieć.

Premierową odsłonę spotkania dwupunktowym prowadzeniem, na które ogromny wpływ miała dobra dyspozycja w ataku, rozpoczęli podopieczni Grzegorza Silczuka. Dzięki pomyłkom krakowian chwilę później na tablicy widniał wynik 5:5. Dalszy fragment gry był bardzo wyrównany, a wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu. Kibice byli świadkami efektownych ataków, szczelnie ustawianych bloków i celującej gry w obronie. W końcowej części seta ciężar gry na swoje barki wziął Kamil Skrzypkowski, którego blok i skuteczny atak z lewego skrzydła ustanowiły wynik pierwszej odsłony meczu na 25:23 na korzyść suwalskiego Ślepska.

W drugiej odsłonie siatkarze z grodu Kraka wypracowali sobie dwa punkty przewagi po ataku Domonika i zablokowaniu ataku rywali. W tym momencie gry nie brakowało pomyłek w polu serwisowym zarówno w zespole Wandy, jak i Ślepska. Z każdą kolejną akcją przewaga krakowian powiększała się, a gospodarze spotkania przeszkadzali im tylko pojedynczymi akcjami. Podopieczni Silczuka dobrze radzili sobie w polu serwisowym, uniemożliwiając tym samym wyprowadzenie kontry suwalczanom. Drugą odsłonę asem serwisowym zakończył Damian Domonik, 25:18.

Trzeciego seta z wysokiego „C” rozpoczęli goście, którzy dzięki swoim skutecznym atakom wypracowali sobie cztery oczka przewagi (5:1). Zespół z Suwałk w trybie natychmiastowym doprowadził do stanu 8:8, również dzięki skutecznym atakom, i dalej gra toczyła się punkt za punkt. Dobry serwis Górskiego przy stanie 22:20 poderwał cały zespół gospodarzy do walki. W końcówce trzeciej odsłony „kropkę nad i” postawił Skrzypkowski, atakując z lewego skrzydła.W czwartej części meczu do stanu 9:9 walka była również wyrównana. W obu zespołach dobrze funkcjonował blok, który w większości akcji był elementem kończącym. Po osiągnięciu wcześniej wspomnianego rezultatu podopieczni Adama Aleksandrowicza zaczęli grać jeszcze skuteczniej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co zapewniło im nawet siedem punktów przewagi (21:14). Wydawało się, że zespół z Krakowa nie zdoła już odrobić tak dużej straty przy takim wyniku, jednak nic bardziej mylnego. Dobra dyspozycja Picia, Soroki i Ferka pozwoliła „dociągnąć” wynik do 23:19 i trzykrotnie utrudnić zakończenie spotkania gospodarzom, którzy w końcowym rozrachunku po ataku Górskiego cieszyć się mogli z trzech kolejnych oczek do ligowej tabeli.

MVP spotkania wybrano Kamila Skrzypkowskiego.

Ślepsk Suwałki – Wanda Kraków 3:1
(25:23, 18:25, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:
Ślepsk: Radomski, Stępień, Jurkojć, Skrzypkowski, Rudzewicz, Górski, Dembiec (libero) oraz Szewczyk i Wasilewski
Wanda: Szablewski, Tepling, Ferek, Pić, Soroka, Domonik, Mrozowski (libero) oraz Syguła, Łukasik i Dzierwa

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved