Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Adam Grabowski trenerem BKS Szóstki Biłgoraj

Adam Grabowski trenerem BKS Szóstki Biłgoraj

fot. archiwum

W czwartek zakończyły się negocjacje z nowym trenerem BKS-u. Selekcjonerem Szóstki został Adam Grabowski, były asystent Jerzego Matlaka. Pod koniec stycznia 2012 roku z zespołem pożegnał się Paweł Wrzeszcz.

Takie informacje przekazał w rozmowie z portalem bilgoraj.com.pl Andrzej Miazga – prezes klubu. – Zakończyliśmy negocjacje z panem Adamem Grabowski, który na stanowisku I trenera zastąpi Pawła Wrzeszcza i poprowadzi nasze siatkarki do końca tego sezonu, tj. przez fazę play-off i ew. turniej finałowy. Nowy selekcjoner rozpocznie pracę 22 lutego br. i będzie pracował do końca maja – przyznał Miazga.

Co po zakończeniu sezonu? – Jeśli dostaniemy się do I ligi, to będziemy rozglądać się za trenerem na I ligę, gdy nie uda nam się awansować – będziemy szukać trenera na II ligę. Wszystko zależy od ostatecznych wyników play-off. Możliwe, że trener Grabowski będzie chciał pracować z naszym zespołem na kolejne sezony. Czas pokaże – uspokaja prezes.

Grabowski nie obejmie zespołu jeszcze w tym tygodniu, na treningach i meczu wyjazdowym z MKS MOS Wieliczka poprowadzi ją Kamil Spryszak. Pełnił on funkcję asystenta u poprzedniego szkoleniowca Szóstki, Pawła Wrzeszcza, prawdopodobnie zachowa ją również u nowego.Spryszak prowadzi zajęcia od 1 lutego, kiedy zaskakującą rezygnację, motywowaną powodami rodzinnymi, złożył Wrzeszcz. Biłgorajski zespół lideruje w grupie IV i wystarczą mu dwa punkty w dwóch pozostałych meczach, aby utrzymać tę pozycję na play-off. W konfrontacji z MKS MOS zabraknie raczej w składzie Szóstki podstawowej rozgrywającej, Karoliny Filipowicz, która przebywa na obowiązkowym obozie narciarskim, koniecznym do zaliczenia licencjatu na Uniwersytecie Rzeszowskim.

źródło: bilgoraj.com.pl, sportkrakowski.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved