Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udany rewanż radomianek za porażkę z jesieni

I liga K: Udany rewanż radomianek za porażkę z jesieni

W pojedynku beniaminków I ligi lepsze okazały się podopieczne Jacka Skroka, które w trzech setach pokonały Jedynkę Aleksandrów Łódzki. Tym samym radomianki zrewanżowały się rywalkom za porażkę z pierwszej rundy sezonu zasadniczego.

Pierwsza partia od początku toczyła się pod kontrolą radomianek, które po akcjach Karoliny Michalskiej prowadziły 2:0. Po serii błędów Jadaru AZS i kontrze Anny Związek aleksandrowianki zdołały doprowadzić do wyrównania (6:6), a po asie serwisowym przyjmującej Jedynki prowadziły 7:6. Miejscowe zdołały opanować chaos w swojej grze i po serii bloków, najpierw odrobiły straty (8:8), a po punkcie zdobytym z zagrywki przez Magdalenę Hawryłę miały jednopunktową przewagę, która bardzo szybko urosła do ośmiu oczek (20:12). Kiedy wydawało się, że zwycięstwo gospodyń jest tylko formalnością, zespół z Radomia stanął w miejscu. Siatkarki Jacka Skroka miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki przeciwnika, co również przełożyło się na skuteczność ataku. Ze stanu 21:12 bardzo szybko zrobiło się 21:16, a następnie 23:23. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, które po akcjach Sandry Cabańskiej wygrały 25:23.

Mocny finisz podpieczonych Aleksandra Klimczyka był oznaką, że aleksandrowianki w Radomiu łatwo skóry nie sprzedadzą. Tak też stało się w drugiej odsłonie meczu, w której żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać wyraźnej przewagi. Dopiero przy stanie 10:10 do ataku ruszyły miejscowe. Cabańska i Aleksandra Theis wykorzystały błędy przyjezdnych, odskakując na 14:10. Trener Klimczyk bardzo szybko wykorzystał przysługujące mu przerwy na rozmowy z zespołem, jednak rozpędzonych radomianek nie był w stanie zatrzymać. Kiedy kolejną kontrę wykorzystała Cabańska, przy Chrobrego gospodynie miały już sześć oczek przewagi (16:10), a pod koniec seta ich prowadzenie wynosiło osiem punktów (23:15). W ostatnich akcjach akademiczki z Radomia ponownie się rozluźniły, co wykorzystały przyjezdne (24:19), lecz sytuację wyjaśniła Cabańska, obijając blok Jedynki.

W trzeciej partii akademiczki Politechniki szybko osiągnęły kilkupunktową zaliczkę, która gwałtownie zaczęła topnieć przy stanie 9:4. Mnożące się w szeregach Jadaru AZS błędy własne sprawiły, że ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego zmniejszyła straty do jednego oczka (8:9). Niemoc miejscowych przełamała Miroslava Kijakova (10:8) i podopieczne Jacka Skroka ponownie zaczęły uciekać rywalkom. Po kontrach Theis gospodynie prowadziły 15:10, a następnie 22:14. W końcówce tradycyjnie już punkty zdobywała ekipa Jedynki (23:17, 24:19), lecz przysłowiową kropkę nad „i” postawiła Hawryła (25:19).

Jadar AZS Politechnika Radom – UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0
(25:23, 25:19, 25:19)

Jadar: Cabańska, Karbowska, Hawryła, Theis, Michalska, Kijakova, Jagodzińska (libero) oraz Natanek, Lachowska i Kucharska
Jedynka: Szulc, Szczygioł, Ryznar, Nowakowska, Związek, Rajkowska, Korzycka (libero) oraz Pałyga, Przepiórka, Michalkiewicz, Mieszała i Wardzińska