Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz

Paweł Szabelski: Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz

fot. archiwum

- Mieliśmy w pamięci wynik z pierwszego naszego meczu, ale wierzyliśmy w zwycięstwo. Chcieliśmy się zrewanżować za poprzedni pojedynek i to się udało - mówi trener pierwszoligowego Cuprum Lubin po wygranej 3:0 z BBTS Bielsko-Biała.

Czy zwycięstwo w takim wymiarze było rewanżem za lekcję siatkówki z Bielska?

Paweł Szabelski:Mieliśmy w pamięci wynik z pierwszego naszego meczu, ale wierzyliśmy w zwycięstwo. Chcieliśmy się zrewanżować za poprzedni pojedynek i to się udało. W drużynie gości brakowało charyzmatycznego i robiącego grę Kamila Gutkowskiego, który pożegnał się z klubem z Bielska po zakończeniu pierwszej rundy. My natomiast zyskaliśmy Roberta Szczerbaniuka, który wprowadził powiew profesjonalizmu do naszego zespołu. Te dwa i kilka innych czynników sprawiło, że dwa nasze mecze tak bardzo się różniły.

Czy mecz z BBTS-em pokazał, że stać was na dużo więcej?Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Rozegraliśmy dobre spotkanie. Pokazaliśmy grę efektowną i do bólu skuteczną. Kończyliśmy ataki mocnym uderzeniem, ale również lekką kiwką, obiciem bloku. Wachlarz naszych rozwiązań był bardzo szeroki. Przeciwnik nie potrafił się do tego dostosować. Zawsze można polepszyć swoją grę. Gdybyśmy jednak prezentowali się tak do końca sezonu, będę usatysfakcjonowany.

Czy Paweł Szabelski dopatrzył się jakiegoś słabego elementu w grze swoich podopiecznych w meczu z Bielskiem?

Im wyżej będziemy w tabeli, tym jeszcze więcej będę wymagał od zawodników. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia, ale o naszych słabszych stronach rozmawiamy na treningu, ażeby nie podpowiadać potencjalnemu przeciwnikowi.

Czy fakt, że do niedawna byłeś kolegą z parkietu, ułatwia czy utrudnia pracę z zespołem?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Jako zawodnik swoje niedociągnięcia siatkarskie nadrabiałem pracą. Przyczyny porażki zawsze zaczynałem szukać od siebie. Przekłada się to na pewno na moje wymagania względem moich podopiecznych. Zawsze może coś nie wyjść, ale lenistwa nie znoszę i nie akceptuję. Jeżeli każdy będzie chciał się stawać lepszym zawodnikiem, to będzie to nie tylko z korzyścią dla niego, ale i dla całego klubu.


W meczu z Bielskiem chcieliśmy podtrzymać naszą dobrą passę i dopisać do swojego dorobku kolejne punkty. Chcieliśmy również wykorzystać fakt, iż bielszczanie ostatnio nie radzili sobie najlepiej. Był to mecz, w którym zagraliśmy mądrze, z głową, nie popełniając jednocześnie zbyt wielu błędów własnych. Konsekwencja w grze pozwoliła na to, by trzy punkty zostały w Lubinie. Punkty, które nadal są nam bardzo potrzebne – mówił po zwycięstwie z BBTS atakujący Cuprum Lubin, Szymon Romać. Do Nysy jedziemy w dobrych nastrojach i liczymy na powiększenie swojego dorobku punktowego.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved