Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kto poprowadzi Szóstkę w najważniejszych meczach sezonu?

II liga K: Kto poprowadzi Szóstkę w najważniejszych meczach sezonu?

fot. archiwum

Zawodniczki Szóstki Biłgoraj w tym sezonie znakomicie spisują się w roli faworytek IV grupy. Po niespodziewanej rezygnacji Pawła Wrzeszcza trwają poszukiwania jego następcy. - To trener z górnej półki - stwierdził prezes BKS, Andrzej Miazga.

Siatkarki Szóstki Biłgoraj od trzech sezonów bezskutecznie dobijają się do bram I ligi. Pomimo iż wygrywają zmagania w swojej grupie, przegrywają szansę na awans w Turnieju Mistrzyń Grup. W tegorocznych rozgrywkach wydaje się jednak, że błędów z poprzednich lat biłgorajski klub nie popełni. Silną pierwszą szóstkę uzupełniono mocną ławką rezerwowych. W efekcie BKS po 18 kolejkach z dorobkiem 50 punktów przewodzi w grupie IV. Tym bardziej zaskakująca była zeszłotygodniowa rezygnacja z funkcji szkoleniowca przez Pawła Wrzeszcza. Trener Szóstki oficjalnie zdecydował się zakończyć współpracę z drużyną z powodów osobistych.

Od tego czasu zajęcia z drużyną prowadził drugi trener, Kamil Spryszak. Wydaje się to być jednak rozwiązaniem tymczasowym, bowiem zarząd klubu poszukuje nowego szkoleniowca. Kto nim będzie? Andrzej Miazga, prezes Szóstki, nie chce zdradzić nazwiska, dopóki rozmowy się nie zakończą. – Mogę jedynie powiedzieć, że to trener z górnej półki – przyznał. Rozmowy są już na tyle zaawansowane, że być może nowy trener zadebiutuje już w najbliższym meczu ligowym, kiedy to Szóstka uda się do Wieliczki, by tam zmierzyć się z tegorocznym beniaminkiem. Mecz nietypowo zostanie rozegrany w piątek, a nie w sobotę, jak większość ligowych spotkań, z powodu studniówki zawodniczek wielickiej drużyny.

źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved