Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Gorzowie pojedynek o przysłowiowe sześć punktów

W Gorzowie pojedynek o przysłowiowe sześć punktów

fot. archiwum

W siedemnastej kolejce I ligi mężczyzn w Gorzowie zmierzą się dwie ekipy z dołu ligowej tabeli. - Teraz już każdy następny mecz jest najważniejszy w sezonie, nie tylko ten ze Ślepskiem, który bezwzględnie trzeba zwyciężyć - mówi kapitan GTPS-u, Paweł Maciejewicz.

Gorzowianie zdają się małymi krokami wychodzić z dużego kryzysu. W ostatnich trzech kolejkach zainkasowali siedem punktów i odbili się od ligowego dna. Siatkarze z Suwałk w tym czasie dopisali do swojego dorobku tylko dwa „oczka” i spadli na dziewiątą lokatę. Nad ekipą Rolanda Dembończyka mają już tylko trzy punkty przewagi. To najlepiej pokazuje o co w najbliższej kolejce idzie gra. To szansa dla GTPS na wygrzebanie się w dłuższej perspektywie ze strefy spadkowej, na zachowanie wciąż realnej szansy na czołową ósemkę. – My jednak też mamy już dość przegrywania, chcemy się przełamać i włączyć ponownie do walki o wyższą lokatę – zapowiada na oficjalnej stronie internetowej Ślepska kapitan zespołu, Kamil Skrzypkowski.Gramy na wyjeździe? To nie ma znaczenia. Pierwsza liga jest w tym roku wyjątkowo wyrównana i każdy może wygrać z każdym, obojętnie na jakim boisku. Dla nas idealnym miejscem na przełamanie będzie Gorzów.

Widać coraz więcej tych dobrych fragmentów naszej gry. Teraz stabilizacja z każdym setem powinna być większa. Nie potrafię przewidzieć, czy wygrzebiemy się ze strefy spadkowej, bo ponieśliśmy naprawdę spore straty. Teraz już każdy następny mecz jest najważniejszy w sezonie, nie tylko ten ze Ślepskiem, który bezwzględnie trzeba zwyciężyć. Kolejne gry dadzą nam jeszcze nadzieję na coś lepszego na koniec tych rozgrywek lub pogrzebią nas w dole tabeli na dobre – komentował kapitan lubuskiej drużyny, Paweł Maciejewicz.

Z jednym rozgrywającym Konradem Krzywieckim (Bartłomiej Neroj został zawieszony przez PZPS na pięć spotkań – przyp. red.), dwoma młodymi środkowymi – sytuacja kadrowa GTPS już drastycznie się nie poprawi. Choć przed najbliższą potyczką jest małe, pozytywne zaskoczenie. Na treningi z gorzowianami wrócił… Marcin Lubiejewski. Wciąż nie wyjechał do pracy za granicę i jeszcze raz wspomaga naszą drużynę, jest bardzo prawdopodobne, że również powalczy z ekipą ze Suwałk. – Nic tak nie dodaje chłopakom pewności siebie jak zwycięstwa – powiedział trener GTPS Roland Dembończyk.Zdajemy sobie sprawę, że Ślepsk przyjedzie do nas walczyć o wszystko, będzie chciał pozbyć się jednego z przeciwników w wyścigu o ósemkę.więcej na gazeta.pl

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved