Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Niespodziewana porażka dąbrowianek

PlusLiga Kobiet: Niespodziewana porażka dąbrowianek

Dość niespodziewanie zakończyło się spotkanie Impel Gwardii Wrocław z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Zdobywczynie Pucharu Polski z Wrocławia wyjadą bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, bowiem przegrały ten mecz w stosunku 1:3.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Impel Gwardii. Wrocławianki po niespełna trzech minutach prowadziły 5:0, a trener Kawka wykorzystał pierwszą przerwę. Narada ze sztabem jednak nie przyniosła zamierzonego efektu. Świetna gra podopiecznych trenera Błaszczyka sprawiła, że na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy sześciopunktowej przewadze zawodniczek z Wrocławia. Dąbrowianki dobrą passę zespołu z Wrocławia zdołały przerwać dopiero przy stanie 13:5. Tauron MKS zdobył trzy punkty z rzędu, a trener Błaszczyk, nie chcąc ryzykować, poprosił o pierwszy czas na żądanie, po którym gra obu zespołów się wyrównała. Na drugą przerwę regulaminową zespoły schodziły przy stanie 16:11 dla Impel Gwardii. Gdy na tablicy wyników zaświeciło się 17:11, na boisko weszła Magdalena Śliwa i Tauron MKS zdobył trzy oczka z rzędu, co poskutkowało natychmiastową reakcją trenera Impel Gwardii. 30 sekund narady pozytywnie wpłynęło na zespół Rafała Błaszczyka. Wrocławianek z rytmu nie zdołał wybić nawet Waldemar Kawka, który o czas dla swojego zespołu poprosił już po dwóch straconych punktach. Wypracowanej przewagi siatkarki Impel Gwardii nie oddały do końca partii zwyciężając ostatecznie 25:20.

Początek drugiej partii znów na korzyść gospodyń, jednak już nie było tak jednostronnie. Dąbrowianki trzypunktową stratę odrobiły bardzo szybko i na tablicy wyników pojawiło się 4:4. Gra się wyrównała i na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu zespołu z Dąbrowy Górniczej. Po przerwie stroną dominującą były zdobywczynie Pucharu Polski. Dąbrowianki konsekwentnie zwiększały przewagę i nie był im w stanie przeszkodzić w tym nawet trener Błaszczyk, który o przerwy prosił przy stanie 12:14 i 15:19. Wrocławianki „złapały wiatr w żagle", w samej końcówce broniąc cztery piłki setowe, jednak ostatecznie zdołały jedynie zmniejszyć przewagę do 3 punktów.

Trzeci set od samego początku obfitował w wielkie emocje. Rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Impel Gwardia jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną przyspieszyła i podopieczne trenera Błaszczyka na czasie miały już zaliczkę trzech oczek. Po przerwie wciąż dominowały gospodynie, których przewaga szybko urosła do 7 punktów. Skuteczne ataki, dobre przyjęcie i odrobina szczęścia sprawiły, że po chwili było już 16:10. W końcówce partii siatkarki Impel Gwardii nie zwolniły tempa i wygrywając do 15 zapewniły sobie jeden punkt do ligowej tabeli.

Czwarty set rozpoczął się na korzyść Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Waldemara Kawki szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Po przerwie na żądanie dla Rafała Błaszczyka rywalkom udało się je utrzymać aż do stanu 12:8. Po kolejnym punkcie dla Dąbrowianek o czas ponownie poprosił szkoleniowiec Impel Gwardii. Wrocławianki powoli zaczęły odrabiać straty, jednak przy stanie 15:14 o czas poprosił Waldemar Kawka i skutecznie wybił zawodniczki Impel Gwardii z rytmu. Do wyrównania udało się doprowadzić dopiero po przerwie na przetarcie parkietu (17:17). Chwilę później wrocławianki wyszły na pierwszą przewagę w secie (19:18). Po czasie dla Waldemara Kawki drużyna z Dąbrowy Górniczej zdołała odrobić stratę, zmuszając Impel Gwardię do gonienia wyniku. Remis przy stanie 22:22 zwiastował ogromne emocje w końcówce spotkania. Ostatecznie do gry na przewagi nie doszło – skuteczny blok Haładyn-Wilson sprawił, że na tablicy pojawił się wynik 25:23, a komplet ligowych punktów pozostał we Wrocławiu.

MVP: Marta Haładyn

Gwardia Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:20, 22:25, 25:15, 25:23)

Gwardia: Wilson (11), Mroczkowska (22), Czypiruk (3), Jaszewska (22), Haładyn (1), Efimienko (7), Krzos (libero) oraz Pyziołek, Rosner (7), Medyńska i Sobolska
MKS: Leys (12), Liniarska (4), Ściurka (12), Dirickx (1), Zaroślińska (14), Lis (8), Strasz (libero) oraz Żebrowska (14) i Śliwa