Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Delecta rozgromiła olsztynian

PlusLiga: Delecta rozgromiła olsztynian

To była rzeź niewiniątek. Delecta Bydgoszcz w meczu 13. kolejki PlusLigi wręcz zdeklasowała AZS Olsztyn, rozbijając rywali w trzech krótkich setach do 15, 11 i 12. Przewaga podopiecznych Piotra Makowskiego ani na chwilę nie była w tym meczu zagrożona.

Pierwszą odsłonę od zagrywki rozpoczęli olsztynianie, jednak dwa pierwsze punkty po ataku z krótkiej piłki i skutecznym bloku zdobyli bydgoszczanie. Po ataku Dawida Konarskiego i kolejnej udanej akcji Wojciecha Jurkiewicza Delecta prowadziła już 6:3. Po przerwie technicznej gospodarze nadal utrzymywali swój rytm gry i przy stanie 10:4 trener Tomaso Totolo poprosił o czas, ale po nim Olsztynianie nie mogli przejąć inicjatywy na boisku, a piąty punkt zdobyli dopiero dzięki autowej zagrywce Wojciecha Jurkiewicza. Bydgoszczanie nie dali odebrać sobie przewagi, a udany atak Stephana Antigi sprawił, że drużyny schodziły na przerwę techniczną numer dwa przy stanie 16:8 dla gospodarzy. Po wznowieniu gry Delecta nadal wiodła prym na boisku, a w zespole z Olsztyna w miejsce Bartosza Krzyśka pojawił się Wojciech Winnik, jednak zmiana ta nie wpłynęła na jakość gry zespołu. Przy stanie 21:11 dla gospodarzy trener akademików po raz drugi postanowił przerwać grę, ale nie zmieniło to  losów seta. Piłkę setową dla swojego zespołu zdobył Stephane Antiga, a partię zakończył atak ze środka Andrzeja Wrony.

W drugim secie zespół gospodarzy na boisku pojawił się w niezmienionym składzie, a w szeregach akademików w miejsce Dawida Guni zobaczyliśmy Łukasza Kadziewicza. Początek partii znów należał do bydgoszczan, kiedy to po skutecznym bloku Andrzeja Wrony podopieczni Piotra Makowskiego prowadzili już 4:0 i dlatego Tomaso Totolo poprosił o czas. Po nim goście zdobyli pierwszy punkt dzięki autowej zagrywce Stephana Antigi (5:1). Skuteczne ataki Wojciecha Jurkiewicza i Anttiego Siltali doprowadziły do wyniku 8:2 dla Delecty i drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Po powrocie na boisko trener AZS-u zdecydował się wprowadzić Andrzeja Stelmacha w miejsce Guillermo Hernana, ale zmiana rozgrywającego nie zmieniła losów tej partii. Popis bydgoskich zawodników w ataku, as serwisowy Dawida Konarskiego i skuteczna gra na siatce dała im prowadzenie 13:3, a przy stanie 16:4, po popisowej akcji Michała Masnego i Wojciecha Jurkiewicza oraz kolejnym skutecznym ataku Anttiego Siltali, drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną. Gospodarze do końca seta nie pozwolili na odebranie sobie prowadzenia. Partię zakończyła autowa zagrywka Łukasza Kadziewicza.

Początek trzeciej odsłony wyglądał trochę inaczej niż poprzednie, był on bardzo wyrównany, bowiem kilka długich wymian oraz seria autowych zagrywek po obu stronach siatki doprowadziły do wyniku 5:4 dla gospodarzy. Zawodnicy zeszli na pierwszą przerwę techniczną, jednak już przy wyraźniejszym prowadzeniu Delecty (8:5), po punktowej akcji ze środka Wojciecha Jurkiewicza i asie serwisowym Anttiego Siltali. Fiński przyjmujący po wznowieniu gry znów popisywał się precyzyjną zagrywką, a jego dobrą passę w tym elemencie przerwał udany atak Wojciecha Ferensa. Przy stanie 11:6 po kiwce Stephana Antigi trener akademików poprosił o czas, a po nim atak Bartosza Krzyśka oraz skuteczna gra na siatce dały akademikom cenne punkty, jednak bydgoszczanie nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia i po ataku w antenkę Krzyśka drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:8. Po wznowieniu gry w zespole z Olsztyna na boisku w miejscu Hernana pojawił się Wojciech Winnik, a następnie za Bartosza Krzyśka wszedł Andrzej Stelmach, ale pomimo starań olsztynianom nie udało się odwrócić losów tego spotkania. Przy stanie 22:12 trener AZS-u jeszcze raz poprosił o czas, jednak pomyłka na siatce jego podopiecznych oraz późniejszy autowy atak Wojciecha Ferensa zakończyły spotkanie przy wyniku 25:12 dla bydgoskiej Delecty.

MVP: Antti Siltala

Delecta Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:15, 25:11, 25:12)

Delecta: Antiga (9), Masny (2), Jurkiewicz (9), Konarski (10), Wrona (10), Siltala (15), Dębiec (libero) oraz Lipiński
AZS: Hernan, Ferens (10), Gaca (1), Gunia (1), Siezieniewski (4), Krzysiek (5), Mierzejewski (libero) oraz Stelmach, Kadziewicz i Winnik (3)