Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Gorzowie górą siatkarze Ślepska

I liga M: W Gorzowie górą siatkarze Ślepska

Siatkarzom Rolanda Dembończyka nie udało się zrewanżować ekipie z Suwałk za porażkę odniesioną na wyjeździe. Po słabym meczu gorzowianie po raz drugi musieli uznać wyższość rywali, a ich sytuacja w ligowej tabeli jest coraz gorsza.

W pierwszym secie podopieczni Adama Aleksandrowicza, za sprawą skutecznej gry Górskiego i błędów gorzowian w polu serwisowym, wypracowali sobie trzy oczka przewagi. W tym momencie gry dobre zawody rozgrywał też Wojtysiak, który skutecznie obijał blok. Nie brakowało jednak błędów w polu serwisowym, co bez wątpienia niszczyło całe widowisko. Skuteczne ataki ze środka w wykonaniu suwalczan pozwoliły wyjść na czteropunktowe prowadzenie, a tym samym zmusiły Rolanda Dembończyka do przerwania gry, bowiem było 6:11. Po chwili przerwy skutecznym atakiem popisał się Błoński, jednak kolejne trzy akcje należały do drużyny z Suwałk, a szkoleniowiec gości postanowił wykorzystać drugi czas (7:14). Po tej niewiele się zmieniło, bowiem goście nadal obejmowali prowadzenie, jednak tym razem już tylko czteropunktowe, na które złożyły się ich błędy w polu serwisowym (18:14), co zmusiło ich szkoleniowca do przerwania gry. W końcowej części seta rewelacyjnie spisali się suwalczanie, pozwalając tym samym gorzowianom dojść do słowa jedynie trzy razy. W premierowej części spotkania podopieczni Rolanda Dembończyka musieli uznać wyższość nieco wyżej notowanego rywala.

W drugiej odsłonie do stanu 2:2 gra była wyrównana. Po osiągnięciu wcześniej wspomnianego rezultatu suwalczanie pokazali, że mają jeszcze wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Podopieczni Adama Aleksandrowicza dobrze radzili sobie w polu serwisowym i skutecznie blokowali ataki rywali i było 7:3. Gorzowianie zmobilizowali się do walki, co znalazło odzwierciedlenie w jakości ich gry, bowiem po serii skutecznych ataków i bloków ponownie nawiązali kontakt punktowy z rywalem i przegrywali już tylko 7:8. Podrażniony tym faktem Aleksandrowicz przerwał grę. Po jej wznowieniu skutecznym zbiciem popisał się Błoński, jednak w grze GTPS-u zauważyć można było potężny zastój. Zespół z Suwałk dobrze radził sobie w ataku, skutecznie ustawiał blok i męczył gospodarzy kąśliwymi zagrywkami, z którymi nie mogli sobie poradzić, i w konsekwencji GTPS przegrywał 12:21 i o chwilę przerwy dla swoich zawodników poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Po wznowieniu gry gorzowianie popisali się skutecznym blokiem, ale nie brakowało jednocześnie błędów w polu serwisowym, których ilość była zatrważająca. Pomyłek nie brakowało również w zespole z Suwałk, jednak goście za każdym razem wybraniali się skuteczną i efektowną akcją. W drugiej odsłonie spotkania ponownie triumfowali siatkarze Ślepska.

Trzecia odsłona spotkania była najbardziej wyrównana. Wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie objęła prowadzenia większego niż trzy punkty. W tym momencie gry w zespole zarówno gości, jak i gospodarzy dobrze funkcjonował każdy element siatkarskiego rzemiosła, a kibice mogli oglądać to, co powinni widzieć już od pierwszego gwizdka. Dobry fragment rozegrali podopieczni Rolanda Dembończyka, których gra znacznie zyskała na jakości. Niewiele brakowało, by gorzowianie zwyciężyli trzecią odsłonę i mieli realne szanse na chociaż jeden punkt za to spotkanie, jednak wszystkie złudzenia zabrali im Jakub Radomski, doprowadzając do stanu 24:24, i Górski, który zakończył kolejne dwie akcje, w wyniku czego siatkarze suwalskiego Ślepska mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:0 w dzisiejszym spotkaniu.

GTPS Gorzów – Ślepsk Suwałki 0:3
(17:25, 20:25, 24:26)

GTPS: Polański, Błoński, Krzywiecki, Wojtysiak, Maciejewicz, Mysera, Gaca (libero) oraz Kocik i Kocoń