Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siódemka górą w derbach Mazowsza, Jadar bez Ciesielskiej

I liga K: Siódemka górą w derbach Mazowsza, Jadar bez Ciesielskiej

fot. archiwum

Trwa fantastyczna passa Siódemki Legionovii. W rozgrywkach ligowych na podopieczne Wojciecha Lalka nie ma mocnych. Legionowianki wygrały 42. mecz z rzędu, pokonując w derbach Mazowsza Jadar AZS Politechnika Radom 3:0.

Przyjezdne już od pierwszych piłek zmuszone były walczyć nie tylko z rywalem, ale i z samymi sobą. Proste błędy radomianek już na początku meczu dały legionowiankom pięciopunktowe prowadzenie. Niemoc siatkarek Jacka Skroka przełamała dopiero Karolina Michalska (1:5), jednak gospodynie zawodów pewnie zmierzały po zwycięstwo w pierwszym secie. Rywalki nie stawiały zresztą większego oporu, rażąc nieporadnością w polu serwisowym. Beniaminek z Radomia po raz pierwszy poprawnie wprowadził piłę do gry przy stanie 14:7. Problemów w tym elemencie nie miały legionowianki, w szeregach których Kinga Bąk trzykrotnie punktowała zagrywką. Przewaga Siódemki rosła z akcji na akcję. Po ataku Anny Sołodkowicz, która sprytnie obiła blok Jadaru AZS, miejscowe prowadziły w meczu 1:0 (25:14).

W początkowej fazie drugiego seta oba zespoły głównie „obdarowywały się" nawzajem punktami. Dopiero kontra Aleksandry Theis dała siatkarkom Jacka Skroka dwupunktową zaliczkę (8:6), którą radomianki błyskawicznie roztrwoniły (8:8). Po chwili Jadar AZS ponownie był na prowadzeniu. Na skrzydle przebiła się Theis, asa serwisowego zdobyła Sandra Cabańska, a kiedy Michalska blokiem zatrzymała Sołodkowicz, o czas poprosił trener Lalek (11:8). Przyjezdne zaczęły wyraźnie lepiej bronić, skuteczniej prezentowały się w ataku, ale wciąż dawało się zauważyć towarzyszącą od początku meczu sporą nerwowość w ich szeregach. Po atakach Marty Łukaszewskiej i Małgorzaty Plebanek legionowianki zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (11:13), ale dzięki punktom Hawryły i Michalskiej Jadar AZS prowadził 17:13. Ponownie nie na długo… Po bloku Małgorzaty Skorupy i kontrach Plebanek, Siódemka miała już tylko punkt straty do ekipy z Radomia (18:19), a po ataku Łukaszewskiej był remis (20:20). Gdy na skrzydle pomyliła się Marta Natanek , gospodynie po raz pierwszy w tej partii wyszły na prowadzenie (22:21). Punkt blokiem dołożyła Katarzyna Jóźwicka i Siódemka Legionovia prowadziła 23:21. Radomianki nie dawały jednak za wygraną. Natanek najpierw skończyła atak ze skrzydła, a następnie punktowała w polu serwisowym, dzięki czemu rywalizacja w tym secie ponownie nabrała rumieńców. Przyjmująca Jadaru AZS przy stanie 25:25 dała akademiczkom setbola, ale po błędzie Katarzyny Ciesielskiej inicjatywa znowu należała do gospodyń zawodów (30:29). Wynik partii ustaliła Jóźwicka, atakując piłkę po złym przyjęciu radomianek (31:29).

Dramat i łzy – tak można opisać to, co działo się na początku trzeciej partii. Podopieczne Jacka Skroka po asie serwisowym Michalskiej odskoczyły legionowiankom na dwa punkty (3:1). Straty błyskawicznie zniwelowały Plebanek i Łukaszewska (3:3) i gra się wyrównała. Przy stanie 4:4 w obozie Jadaru AZS zrobiło się bardzo nerwowo. Nieszczęśliwie na boisku stanęła Katarzyna Ciesielska. Niezbędna okazała się pomoc ratowników medycznych, którzy przy brawach legionowskiej publiczności zabrali kapitan akademiczek do szpitala. Kontuzja koleżanki wywołała w szeregach radomianek dodatkową wolę walki, co natychmiast przełożyło się na wynik. Kontry Theis i Natanek oraz asy serwisowe Magdaleny Hawryły pozwoliły odskoczyć ekipie z Radomia na pięć oczek (11:6). Legionowianki po krótkiej rozmowie przy ławce trenerskiej z Wojciechem Lalkiem błyskawicznie rzuciły się w pogoń za uciekającymi rywalkami. Asy serwisowe Jóźwickiej oraz ataki ze skrzydeł Plebanek i Łukaszewskiej znalazły odzwierciedlenie na tablicy wyników (13:13). Wyrównana walka toczyła się do stanu 16:16. Radomianki popełniły dwa błędy i to liderujące w tabeli I ligi siatkarki z Legionowa wyszły na dwupunktowe prowadzenie (18:16), a od stanu 20:18 punkty zdobywały już tylko miejscowe, wygrywając 25:18.MVP spotkania została wybrana Małgorzata Plebanek (Siódemka Legionovia).

Siódemka Legionovia Legionowo – Jadar AZS Politechnika Radom 3:0
(25:14, 31:29, 25:18)

Składy zespołów:
Siódemka: Sołodkowicz (9), Skorupa (6), Bąk (6), Łukaszewska (13), Plebanek (9), Jóźwicka (6), Siwka (libero) oraz Studzienna i Chojnacka
Jadar: Natanek (12), Cabańska (2), Hawryła (8), Theis (11), Michalska (9), Ciesielska (1), Jagodzińska (libero) oraz Kucharska, Kijakova i Karbowska

Zobacz również:
Wyniki 17. kolejki spotkań oraz tabelę I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved