Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Hit kolejki przełożony?

Hit kolejki przełożony?

fot. archiwum

Pojedynek Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle miał być niewątpliwie hitem nadchodzącej kolejki spotkań ligowych. Prezes ekipy z województwa opolskiego, Kazimierz Pietrzyk, zwrócił się jednak z apelem o przełożenie meczu.

Powodem są oczywiście kontuzje nękające kędzierzynian. Przypomnijmy, że na chwilę obecną z gry wyłączeni są trzej środkowi Patryk Czarnowski, Sebastian Warda i Jurij Gladyr oraz przyjmujący Sebastian Świderski, nie w pełni formy po urazie kostki odniesionym podczas PP jest też jeszcze Guillaume Samica, a podczas środowej rozgrzewki przed meczem z Arkasem Izmir kontuzji doznał też Paweł Zagumny. Do władz PlusLigi oraz rzeszowskiego klubu zostało wysłane oficjalne pismo z apelem o przełożenie sobotniego pojedynku. – Szanse są marne. Mielibyśmy jednak wyrzuty sumienia, gdybyśmy takiej próby nie podjęli – mówi prezes klubu, Kazimierz Pietrzyk.

Znane są też już wyniki badań Pawła Zagumnego, który jak się okazało ma naciągniętą strukturę podtrzymującą mięsień strzałkowy przy kostce bocznej. – Byłem w klubie i właśnie wrócili z Bielska-Białej nasz fizjoterapeuta i Paweł Zagumny i doktor zalecił co najmniej cztery, pięć dni przerwy i to jest kolejny zawodnik, który wypadł. Biorąc pod uwagę to, co do tej pory się działo, ilu zawodników nie zakończyło rehabilitacji, sprawia, że do Rzeszowa pojedziemy w siódemkę albo i w szóstkę nawet. Biorąc pod uwagę charakter meczu, który jest meczem kolejki między zespołami czołowej czwórki, jest meczem telewizyjnym, to ze sportowego i widowiskowego punktu widzenia w takich warunkach nie powinien się odbyć – opowiada prezes ZAKSY. – Podjęliśmy próbę i zobaczymy, może spotkamy się ze zrozumieniem, może nie, ale ten krok musieliśmy wykonać – dodaje.

Decyzja ma zostać podjęta do piątku 3.02 do południa.



źródło: inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved