Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Glinka wróci do kadry?

Glinka wróci do kadry?

fot. archiwum

Przed reprezentacją Polski trudne zadanie, jakim jest uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej. Szkoleniowiec  stara się zbudować jak najsilniejszy zespół, dlatego w orbicie zainteresowań selekcjonera znalazło się wiele zawodniczek, w tym Małgorzata Glinka.

Małgorzata Glinka znalazła się w szerokim składzie reprezentacji wysłanym przez Alojzego Świderka do ministerstwa sportu. Czy zawodniczka, która rok temu zrezygnowała z występów w kadrze i niebawem zapowiada rozbrat z siatkówką, ponownie założy biało-czerwoną koszulkę? Menadżer siatkarki oraz sama zawodniczka na razie nie chcą komentować tych doniesień.

Szkoleniowiec reprezentacji wybiera się zaś w podróż, by osobiście porozmawiać z zawodniczkami. Najpierw pojedzie do Włoch, gdzie będzie rozmawiał z Katarzyną Skorupą i Bereniką Okuniewską. Następnie przeniesie się do Turcji, gdzie złoży propozycję Małgorzacie Glince-Mogentale. – Na razie jest za wcześnie, by składać daleko idące deklaracje, ale wierzę w to, że Gosia jeszcze raz pomoże reprezentacji – przyznaje Alojzy Świderek. – Powiedziałem Gośce, że nie ma lepszego zakończenia reprezentacyjnej kariery niż gra w igrzyskach w Londynie.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich zaplanowany został na maj. Awansuje z niego tylko zwycięzca. Rywalizacja w Ankarze będzie bardzo silnie obsadzona, bowiem Polki w fazie grupowej zmierzą się z Rosją, Serbią i Holandią. – Zaczynamy zgrupowanie 10 kwietnia w Szczyrku. Wierzę, że zacznę pracę ze wszystkimi polskimi siatkarkami, a w maju awansujemy do igrzysk – przyznaje szkoleniowiec.Skrzydłowa przez wiele lat stanowiła o sile reprezentacji. Dwukrotnie z kadrą stawała na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Fakt, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved