Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Z PGE Skry Bełchatów do Budowlanych?

Z PGE Skry Bełchatów do Budowlanych?

fot. archiwum

W Budowlanych po zmianie trenera wciąż trwają poszukiwania nowego statystyka. Jednym z kandydatów na to stanowisko jest fachowiec z PGE Skry Bełchatów. Do tej pory statystykiem w drużynie Budowlanych był Maciej Kosmol.

Pełnił tę funkcję przez ostatnie dwa lata. Od kiedy zastąpił Mauro Masacciego na stanowisku pierwszego trenera, pogodzenie dwóch obowiązków jest po prostu niemożliwe.  W klubie z Łodzi mają teraz duży problem, bo znalezienie dobrego statystyka w Polsce nie jest takie proste. Wcześniej, w sezonie 2009/2010 z Budowlanymi współpracował Oskar Kaczmarczyk. To były członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy w Turcji, zakończonych złotym medalem.

Z kolei Kosmol też ma na swoim koncie sukces z kadrą narodową. Był statystykiem na mistrzostwach świata w Japonii w 2006 r., kiedy reprezentacja prowadzona przez Raula Lozano zdobyła wicemistrzostwo świata.

Jak dowiedział się lodz.sport.pl w Budowlanych poważnie zastanawiają się nad nawiązaniem współpracy z Włochem Fabio Stortim, statystykiem PGE Skry Bełchatów. Informację potwierdza nowy trener łódzkiej drużyny. – Fabio jest jednym z najlepszych fachowców w tej dziedzinie. Jeżeli nie uda nam się nikogo znaleźć na stałe, to wtedy spróbujemy się uśmiechnąć do PGE Skry, żeby od czasu do czasu zgodziła się na pożyczenie nam swojego statystyka – mówi Kosmol. – Jest to jedna z opcji, ale na razie jeszcze bardzo niepewna.* tekst możesz czytać także w Gazecie wyborczej Łódź

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved