Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pilanie bez punktów

I liga M: Pilanie bez punktów

W spotkaniu 16. kolejki na zapleczu PlusLigi podopiecznym Jarosława Kubiaka nie udał się rewanż na drużynie Cuprum Lubin. Goście po raz drugi zostawili pilan bez zdobyczy punktowej i wygrali pewnie, w trzech setach.

Premierową odsłonę spotkania rewelacyjnie rozpoczęli podopieczni Pawła Szabelskiego, wypracowując sobie cztery punkty przewagi, głównie dzięki dobrej grze blokiem. Patryk Strzeżek swoim skutecznym atakiem przerwał złą passę pilan, a dobra dyspozycja w polu serwisowym Stanisława Wawrzyńczyka i czujność Mateusza Przybyły pozwoliły na zniwelowanie strat do dwóch oczek. Do pierwszego remisu (10:10) swoim skutecznym atakiem doprowadził Damian Schulz. W dalszym momencie gra toczyła się punkt za punkt, a kibice byli świadkami naprawdę ciekawych i efektownych wymian. Emocji nie zabrakło w końcówce, bowiem pilanie nie wykorzystali pierwszej piłki setowej, a drugą oddali gościom, popełniając dwa błędy w ataku.

Drugiego seta z wysokiego „C” rozpoczęli zawodnicy pilskiego Jokera, którzy dobrze zachowywali się w polu serwisowym, ataku i skutecznie blokowali i było 7:2. Miedziowi jednak szybko poprawili skuteczność swojej gry, bowiem prędko odrobili wszystkie straty i doprowadzili do remisu 11:11. Podopieczni Pawła Szabelskiego, dzięki skutecznemu atakowi, szybko odskoczyli gospodarzom na kolejne trzy punkty. Kolejne wymiany mogły zachwycać, a wynik często oscylował wokół remisu. Przy stanie 22:22 pilska machina zacięła się, co skutecznie wykorzystali lubinianie, tym samym zwyciężając drugą część spotkania.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się dość wyrównanie. Goście z Lubina jednak szybko pokazali, że przyjechali do Piły tylko i wyłącznie po 3 punkty, wyrabiając sobie pięć oczek przewagi nad rywalami, głównie dzięki skutecznym atakom. W trzecim secie po obu stronach siatki nie brakowało błędów w ataku czy pomyłek w polu serwisowym. W zespole gospodarzy dobrą zmianę dał Jakub Paszek, który swoją zagrywką rozgromił rywala i doprowadził do remisu 18:18. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Pawła Szabelskiego, którzy zwyciężyli trzeciego seta 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Joker Piła – Cuprum Lubin 0:3
(24:26, 22:25, 22:25)

Joker Piła: Strzeżek, Kaczmarek, Schulz, Przybyła, Wawrzyńczyk, Bielicki, Majcherek (libero) oraz Dobosz, Wojdyński, Paszek i Gorzewski
Cuprum Lubin: Antosik, Kordysz, Żuk, Dykas, Węgrzyn, Szczerbaniuk, Tylicki (libero) oraz Romać, Klucznik i Kucharski