Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Derby Mazowsza dla Jadaru AZS Politechnika Radom

I liga K: Derby Mazowsza dla Jadaru AZS Politechnika Radom

Po emocjach związanych z Pucharem Polski w Radomiu przyszedł czas na zmagania pierwszoligowców. Przy Chrobrego miejscowy Jadar AZS Politechnika w derby Mazowsza podejmował Spartę Warszawa. W meczu nie było niespodzianki. Miejscowe wygrały w trzech setach.

Początek meczu to festiwal błędów z obu stron. Dopiero przy stanie 2:2 Marta Natanek zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, dzięki czemu Jadar AZS Politechnika Radom wyszedł na prowadzenie (3:2). Chwilę później skrzydłowa miejscowych pomyliła się w polu serwisowym, w aut zaatakowała Aleksandra Theis i to spartanki były na prowadzeniu (5:3). Podopieczne Jacka Skroka nie dawały jednak za wygraną i po bloku Magdaleny Hawryły ponownie był remis (5:5). Do połowy pierwszej partii obraz gry się nie zmienił. Siatkarki z Radomia pozwalały odskoczyć rywalkom na punkt, dwa, by błyskawicznie odrobić straty. Przy stanie 10:10 dwukrotnie zagrywką punktowała Ewelina Polak (12:10), a gdy przyjezdne po ataku Pauliny Głaz prowadziły 14:11, o rozmowę z zespołem Jadaru AZS poprosił Jacek Skrok. Po wznowieniu obraz gry nie uległ zmianie, a Sparta wciąż utrzymywała trzypunktową zaliczkę. Dopiero przy stanie 16:13 warszawianki dwukrotnie się pomyliły, dzięki czemu miejscowe miały już tylko punkt straty (15:16). Po asie serwisowym Katarzyny Ciesielskiej był już remis (19:19), ale podopieczne Teofila Czerwińskiego blokując Theis ponownie uciekły na dwa oczka (22:20). Kiedy na środku pomyliła się Izabela Ściborska, Jadar ponownie wyrównał, a po kontrze Miroslawy Kijakowej wyszedł na prowadzenie. Jednak nie na długo… bo stołeczne podbiły piłkę radomianek, a po ataku Głaz to spartanki prowadziły 25:24. Trzy kolejne piłki należały już do Jadaru AZS. To po akcjach Hawryły miejscowe wygrywały w meczu 1:0 (27:25).

Od mocnego uderzenia rozpoczął się set numer dwa. W nim po atakach Natanek radomianki prowadziły 2:0, a gdy kolejnego asa serwisowego dołożyła Ciesielska (5:0), o czas prosił trener Czerwiński. Spartanki w niczym nie przypominały drużyny z pierwszego seta. Popełniane seriami błędy z łatwością wykorzystywały gospodynie zawodów, prowadząc 10:2, 20:9. Przy stanie 21:9 radomianki nieco obniżyły loty i po akcjach punktowych Magdaleny Wawrzyniak przy stanie 21:14 o czas poprosił trener Skrok. Efekt był piorunujący, gdyż beniaminek z Radomia nie stracił punktu do końca seta. Wynik partii 25:14 ustaliła zagrywką Iwona Lachowska.

Także trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia akademiczek, które po ataku Theis prowadziły 2:0. Straty do rywalek odrobiła Głaz (2:2), ale wówczas ponownie o sobie przypomniała Hawryła i Jadar miał trzy oczka zaliczki (6:3). Spartanki miały okazję zmniejszyć straty przy stanie 7:5, jednak długa wymiana zakończyła się punktem dla drużyny z Radomia (8:5). Kolejne dwie akcje skończyła Głaz i przy Chrobrego Jadar AZS prowadził już tylko 8:7. Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy za zagrywkę poszła Ciesielska. Spartanki po raz kolejny miały ogromne problemy z przyjęciem serwisów rozgrywającej beniaminka I ligi, dzięki czemu miejscowe odskoczyły na 12:8. Stołeczne po ataku Aleksandry Sikorskiej zmniejszyły przewagę akademiczek do dwóch oczek, ale po bloku Karoliny Michalskiej podopieczne Jacka Skroka ponownie miały cztery punkty zaliczki. Po drugiej stronie siatki dała o sobie znać Ewelina Toborek i przy stanie 17:16 o czas zmuszony był poprosić Jacek Skrok. Radomianki obudziły się przy stanie 18:17. Kontry Natanek i Kijakovej dały gospodyniom prowadzenie (21:17, 23:19), które utrzymało się do końca seta (25:20).

Jadar AZS Politechnika Radom – Sparta Warszawa 3:0
(27:25, 25:14, 25:20)